Adéla Fričová

Adéla Fričová

URL internetové stránky:

Olomoučtí bezdomovci

Zveřejněno v: fotožurnalistika
Olomoučtí bezdomovci Samostatný projekt poukazuje na sociální problémy v Olomouci. Zaměřila jsem se v něm na fenomén bezdomovectví.

V České republice je od soboty čisto

Zveřejněno v: ZPRÁVY
V sobotu 16.dubna se v České republice konala úklidová akce s názvem Ukliďme svět, ukliďme Česko 2016. Letošní třetí ročník je opět úspěšnější než ten předchozí. Úklid proběhl na 1700 místech po celé republice.

Blíží se konec kožešinových farem?

Zveřejněno v: ZPRÁVY
"Chovat a usmrcovat zvířata primárně za účelem získávání kožešin je v 21. století těžko přijatelné. Nemluvě o tom, že podmínky držení naprosto neodpovídají etologii chovaných druhů," řekl poslanec Robin Böhnisch (ČSSD), podle kterého druhy, jako jsou norek americký nebo liška polární, nelze úspěšně domestikovat.
Mléčný průmysl je masný průmysl. Skoro každá kráva, jejíž mléko si kdy koupíte, bude zabitá pro maso. Když jste mléčná kráva, jste pohlavně zneužívána, fyzicky a emocionálně vyčerpávána dokud už to nezvládnete, a nezabijí vás. 

Kdo nosí dárky českým dětem?

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Souboj mezi marketingově úspěšným Santa Clausem, oděném v červeném kabátě, a Ježíškem probíhá na českém území přes 20 let. Čím to však je, když u nás Santa nemá žádnou tradici?!

Proč a jak se stát hasičem?

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
V dnešní době jsou hasiči bráni jako univerzální záchranáři, pomáhají u nejrůznějších situací. O tom, co takové povolání hasiče vlastně obnáší, povídá Jan Mikoška, tiskový mluvčí jihomoravských hasičů: "Zasahují u dopravních nehod, požárů, vyprošťují lidi z výtahů, zachraňují zvířata, likvidují uniklé chemické látky, odstraňují popadané stromy atd. činností je mnoho.  Hasiči jsou potřeba dnes a denně. Na jejich pomoci závisí miliony lidí. Za svůj život jim vděčí nejen lidé, ale i zvířata. Jedná se o jednu z nejnáročnějších a nejpotřebnějších prací vůbec. Mladí lidé, především muži, kteří končí školu a přemýšlí o tom, jakou práci si najít, by měli uvažovat i o pozici hasiče, " dodává Mikoška.

Kalousek obrátil, žalobu na Babiše nepodá

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Praha - Šéf TOP 09 Miroslav Kalousek nakonec ministra financí Andreje Babiše (ANO) k soudu nepožene. Žalobu na ochranu osobnosti, kterou kvůli jejich společné sázce chystal, nepodá.

Petrohradský umělec zapálil sídlo FSB

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Moskva - Pjotr Pavlenskij, konceptuální umělec, politický aktivista a kritik Putinova režimu, se minulou neděli nechal zdokumentovat při akci s názvem Hrozba. Na pořízeném videu v rukou drží kanystr benzínu a stojí před hořícím hlavním vchodem Lubjanky, budovy bývalé sovětské tajné policie KGB.

Skryté nebezpečí - čím nás palmový olej ohrožuje?

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Víte, že každých 15 vteřin zmizí prales o rozloze fotbalového hřiště? Jedním z hlavních důvodů kácení a vypalování pralesů v Indonésii je prostor sloužící k pěstování palmy olejné. Její plody jsou využívány k výrobě palmového oleje, nejlevnějšího a zdravotně nejškodlivějšího oleje na trhu.

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červenec 2019 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace