Barbora Honusová

Barbora Honusová

URL internetové stránky:

Ostrava zainvestovala do nové verze Smogalarmu

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Ostrava–Částkou téměř čtvrt milionu korun podpořilo město Ostrava novou verzi mobilní aplikace Smogalarm, která funguje pod hlavičkou neziskové organizace Čisté nebe od roku 2011. Nově si třeba lidé mohou nechat zasílat upozornění na překročené limity znečišťujících látek.
Velká Británie – Nová mince v hodnotě jedné libry vešla do britského oběhu v úterý. Je podle královské mincovny vůbec nejbezpečnější mincí na světě – díky dvanácti hranám a složením ze dvou kovů. Mince se připravovala od roku 2014. Její design navrhl tehdy 15letý chlapec David Pearce.

Kde jsou nejlepší vánoční trhy na světě? Podle CNN v Praze

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Praha – Do desítky nejlepších vánočních trhů zařadila americká televize CNN trhy na Václavském a Staroměstském náměstí v Praze. Oceňuje především otevírací dobu stánků – trhy jsou otevřeny každý den od 26. listopadu přes celé svátky až do 6. ledna. Praha se tak dostala do společnosti měst, jako jsou Berlín, Brusel Vídeň či Krakov.
Itálie - Silné zemětřesení o síle kolem 6,6 stupně zasáhlo v neděli ráno oblast od Bolzana po Neapol. Přišlo po dvou měsících od obrovského zemětřesení, které zabilo téměř 300 lidí a srovnalo se zemí několik měst. Úřady zatím nenahlásily žádné oběti na životech, zraněných má být na několik desítek.

Vrcholí hlasování o nejsexističtější reklamu roku 2016

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Praha - Už po osmé nezisková organizace NESEHNUTÍ pořádá soutěž Sexistické prasátečko. Lidé mohli do konce září posílat návrhy na nejsexističtější českou reklamu – nakonec jich bylo nominováno 88. Z nich vybere vítěze anticeny jak veřejnost, tak odborná porota z oblasti genderu či médií. Hlasování na webu www.prasatecko.cz se uzavírá 31. října.
Praha - V úterý dopoledne přistálo na pražském letišti Václava Havla největší letadlo světa – Antonov An-225 Mrija. Úkolem letounu je přepravit obří generátor o hmotnosti 120 tun do australského Perthu.
Fort McMurray, Kanada – Více než osmdesát tisíc obyvatel města Fort McMurray muselo opustit své domovy kvůli rozsáhlému požáru v provincii Alberta na západě Kanady. Provincie vyhlásila stav ohrožení. Oheň během středeční noci zničil na 1600 budov. Odborníci očekávají, že brzy pohltí většinu města.
Příbor - V konkurenci 14 význačných měst jako jsou Karlovy Vary nebo Boskovice zvítězilo městečko ze severní Moravy. Příbor získal cenu na základě státní dotace, která se uděluje za nejlepší péči o historické památky. Jako odměnu získal jeden milion korun na další péči o tyto objekty.
Egypt - Mrakodrapy jako v Dubaji, park dvakrát větší než New Yorský Central Park nebo letiště větší než Heathrow v Londýně. To vše nabídne nová metropole Egypta, která vyroste na 700 kilometrech čtverečních uprostřed pouště. Stavba zatím bezejmenného města započala v těchto dnech.

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace