Barbora Štěpánová

Barbora Štěpánová

URL internetové stránky:

Bába z ledu má nejvíce nominací na Českého lva

Zveřejněno v: ZPRÁVY
ČESKÁ REPUBLIKA – Minulý týden vyhlásila Česká filmová a televizní asociace (ČFTA) nominace pro jubilejní 25. ročník udílení cen Český lev. Film režiséra Bohdana Slámy Bába z ledu získal nominace ve všech patnácti kategoriích.
Praha – Česká televize uvede první sobotu v listopadu premiérový díl dokumentárního cyklu Rodiče napořád. Režie se ujala Olga Špátová, která se rozhodla tímto způsobem přinést autentický pohled na náhradní rodičovskou péči. Celá série bude mít šest dílů, u nichž se každý bude věnovat jiné rodině, která pečuje o děti z dětských domovů a ústavů.

Kateřina Bibenová: Patnáct let na špičkách

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Kateřina se věnuje baletu od svých šesti let. Celou tu dobu tancuje pod Základní uměleckou školou v Pardubicích – Polabinách a účastní se zhruba čtyř soutěží za rok. Jejím největším „papírovým“ úspěchem bylo první místo v jedné z nejprestižnějších amatérských soutěží v České republice, v Hradecké Oddete, v kategorii sólistů. Posledním prvenstvím je vítězství s její taneční skupinou v soutěži Baletní mládí v Praze, která probíhala tento víkend. Ona sama za svůj největší úspěch ale považuje něco jiného.   
Rektor Univerzity Palackého (UP) Jaroslav Miller rozdal minulý týden poprvé v historii sedm ocenění pro nejlepší dobrovolníky z řad studentů a zaměstnanců. V kategorii Dobrovolnictví v nemocničních zařízeních uspěla Vendula Kadlecová, studentka žurnalistiky. Vyhlášení vítězů bylo vyvrcholením druhého ročníku Dnů dobrovolnictví na UP. Všichni vítězové převzali ceny v podobě pamětních diplomů, skleněné sošky anděla z ostravské umělecké dílny a univerzitního vína.

Bonifanti vyrazili na japonské turné

Zveřejněno v: ZPRÁVY
TOKIO – Po dvouhodinovém letu a sedmihodinovém posunu přistála čtyřiadvacítka vybraných pěvců pardubického chlapeckého sboru na letišti Haneda v Tokiu. Přijeli sem jako součást oficiálního programu Roku české kultury v Japonsku.

Zemřela babička Libuška z Kouzelné školky

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Česká republika - Ve dvaadevadesáti letech ve čtvrtek po dlouhé nemoci zemřela herečka, dabérka a pedagožka DAMU Libuše Havelková. Kromě její známé role v pořadu pro děti působila jednatřicet let v Národním divadle, natočila několik filmů a seriálů nebo rozhlasových her. Zprávu o úmrtí přinesl mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk. Rozloučení s matkou herce a zpěváka Ondřeje Havelky proběhne ve středu v poledne v pražských Strašnicích. 

Příští týden bude Olomouc ve znamení rádia

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Olomouc – Prix Bohemia Radio je mezinárodní festival rozhlasové tvorby, který se poprvé přesouvá na jarní období, aby mohl lépe reagovat na rozhlasovou tvorbu za každý kalendářní rok. Třiatřicátý ročník představí opět to z rozhlasového dramatu, dokumentu a reportáže. Festival bude probíhat od pondělí 20. do čtvrtka 23. bžezna.
Česká republika – Anonymní oznámení zapříčinilo v pátek odpoledne zpoždění všech souprav soukromého železničního přepravce Regiojet. Vlaky nabraly zpoždění ještě před jejich samotným odjezdem.

Jeden svět se letos otvírá hendikepovaným

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Praha - V pondělí odstartoval festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Již po devatenácté bude hlavní město zaplněné významnými světovými dokumentárními snímky s nejrůznější tématikou.

Magdalena Kožená je nominovaná na Grammy

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Česká republika – V kategorii Nejlepší klasické sólové album získala nominaci mezzosopranistka Magdalena Kožená. Akademici českou operní zpěvačku vybrali za desku s náhravkami děl Claudia Monteverdiho.

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Únor 2018 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace