Filtrované položky podle data: říjen 2016

Rambo se vrací, tentokrát bez Stalloneho

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Už je to třicet čtyři let, co se ve filmu Rambo: První krev veterán z války ve Vietnamu John Rambo, v podání Sylvestera Stalloneho, vrátil domů. Čekal vítající náruče, dočkal se však jen nenávisti. Role Stalloneho katapultovala mezi největší akční hvězdy osmdesátých let a postupně si ji zopakoval ještě třikrát. Naposledy v roce 2008, kdy se herec se svou slavnou rolí rozloučil. Nebyl by to ale Hollywood, aby se slavnou značku nepokusil resuscitovat. Klidně bez hlavní hvězdy.

Obama kávičkuje s rappery

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Barack Obama, kterému končí funkční období 20. ledna 2017, proslul za dobu svého mandátu také jako snad jediný prezident, který podporoval hiphopovou kulturu. „Je to zrcadlo toho, kdo jsme a myšlenek na to, čím chceme být. O tom je tato americká hudba,“ řekl Obama otevřeně v sobotu 22. října na finálním koncertu v období jeho kariéry White House for BET’s Love and Happiness: A Musical Experience, na kterém zazněly také rapové hity devadesátých jako například Shook Ones od Mobb Deep nebo Ante Up od M.O.P.
Los Angeles – Finále šestého mistrovství světa v League of Legends se odehrálo v sobotu 29. října. SK Telecom T1 (SKT), korejský profesionální tým ve světě e-sportu, letos obhájil první místo již potřetí v řadě. Ve finále čelil týmu Samsung Galaxy (SSG). Finálový zápas, který se konal ve vyprodané losangeleské aréně Staples Center, sledovalo přes deset milionů fanoušků.

Kdo se bál, nesměl do zoo!

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Olomouc – Zoologickou zahradu v sobotu, již tradičně jako každý rok, obsadila strašidla a kouzelné bytosti. Ty se celé odpoledne promenádovaly po pavilonech a mezi výběhy se zvířaty. Masky bavily, ale i strašily všechny malé a starší návštěvníky. 
Uherské Hradiště - V sobotu 5. listopadu se v odpoledních hodinách uskuteční třetí ročník Slováckého koštu slivovice, který proběhne na Redutě v Uherském Hradišti. Na tuto událost zve Společnost přátel slivovice České republiky, Slovácké muzeum a Klub kultury v Uherském Hradišti.
Odense, Dánsko - Haruki Murakami, momentálně nejprodávanější japonský autor, obdržel v neděli 30. října literární Cenou Hanse Christiana Andersena. Předávání proběhlo v dánském Odensu, rodném městě slavného pohádkáře a cenu Murakamimu předala sama dánská korunní princezna Mary. Spolu s oceněním spisovatel obdržel v přepočtu 1 816 000 korun. Haruki Murakami pronesl proslov v anglickém znění, ve kterém vyzýval lidi, aby se učili žít společně se svými "stíny".

Začaly přípravy na studentský Salon 2017

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Boskovice - Salon aneb týden studentské tvořivosti. Tradiční událost pořádaná studenty… pro studenty! Každoročně se v březnovém týdnu navazujícím na jarní prázdniny odehrává na gymnáziu v Boskovicích u Brna akce plná divadelních scének, uměleckých soutěží a improvizovaných představení. Vše je v rukou studentů a záleží jen na nich, co se během tohoto uvolněného týdne uskuteční. Už nyní ovšem započaly velké přípravy na letošní ročník.

Karel Abraham se vrací do MotoGP, věří v lepší výsledky

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Český motocyklový závodník Karel Abraham se v sezóně 2017 opět vrátí do královské kubatury. Na angažmá se dohodl se španělským týmem Aspar, v němž usedne na stroj Ducati. Abraham věří, že po špatných sezónách to bude ten pravý restart.
Litomyšl - Smetanovo náměstí v Litomyšli se v pátek 28. října na okamžik vrátilo do doby první republiky. Při vzpomínce na výročí vzniku samostatného státu u sokolovny zazněla také československá hymna. Akce nazvaná Jízda za TGM byla zakončena ve Vlčkově, kde proběhl pietní akt.
Ženeva - Za poslední dva roky naočkovali zdravotníci v zemích se středními a nízkými příjmy více než jeden milion pacientů. Použili revoluční vakcínu proti žloutence typu C. Ta je velice účiná, rychlejšímu rozšíření však brání vysoká cena léku.
Strana 1 z 15

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2016 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace