Filtrované položky podle data: listopad 2016

Rudí ďáblové pokračují v cestě za obhajobou FA Cupu

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Manchester - Obhájce minulého ročníku FA Cupu Manchester United přivítal na svém stadionu londýnský West Ham. Do přestávky se oba týmy prosadily jednou, ve druhé půli o svém postupu třemi brankami rozhodli domácí a probojovali se mezi poslední čtyři týmy. Dvakrát skórovali Ibrahimovič a Martial.

Dyzajnéři se předvedou v zimě hned dvakrát

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Praha – Poslední letošní výběrová prodejní výstava autorské tvorby pod názvem Dyzajn Market přinese kromě zavedeného programu po šesti letech fungování nemálo změn.
Litomyšl - Vánoční strom rozzářil zámecké návrší v Litomyšli první adventní neděli 27. listopadu. Stejně jako před rokem zdobí prostranství u piaristického chrámu Nalezení sv. Kříže. Ve městě tak začaly Andělské adventní neděle, nabídnou adventní trh i bohatý doprovodný program.

Vyškov opět po roce dobyli napoleonští vojáci

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Vyškov - Moravané si připomněli tažení vojsk ke Slavkovu z roku 1805. Ani chladné počasí neodradilo tisíce lidí a dobrovolníky z gymnázia.

Olomouc vybere kočku Miss sympatie

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Olomouc – Na olomouckém výstavišti Flora proběhnou ve dnech 3. a 4. prosince už tradiční jednodenní výstavy koček. K vidění budou kočky české, i ty s cizím původem. Svého kočičího vítěze si budou moci zvolit i návštěvníci.
Akce s názvem Cinema Royal proběhla 29. října v Divadle Mír, byla v podání Ostravských herců v čele s výborným režisérem Pavlem Gejgušem, který režíruje Cinema Royal i představení v divadle Stará aréna. 

Ochotníci z Jaroměře si troufli na Mrštíky

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Snad každý z nás někdy navštívil jakékoliv divadelní představení. Ať už zdařilé nebo méně povedené, vždy se snaha herců cení. Velkých a slavných divadel s vlivnými herci je všude plno. Recenze na ně najdete kdekoliv. Ale co takhle snaha ochotníků? Jejich zapálení se cení snad ještě více. Nacvičují pouze ve svém volném čase a o honoráři v podobě několika tisíců si můžou nechat zdát. Jedno takové divadlo je i v Jaroměři, kde v pátek 25. listopadu uvedli představení od Aloise a Viléma Mrštíků, Rok na vsi. Po loňském úspěchu Gogolovy Ženitby si tentokrát troufli na vážnější téma. Režie se ujal sám herec z Klicperova divadla Jan Sklenář a herci byli z ochotnického spolku Vrchlický.
V Jazz Tibet Clubu se po tři neděle konaly kurzy salsy s názvem Salsa od koření pod záštitou tanečního projektu Afros. V neděli tomu bylo letos naposledy, kdy Doris Martinéz, charismatická kubánská instruktorka tance, uchvátila amatérské tanečníky svou energií. Podzimní šeď města za okny podniku nahradila dokonalá iluze tropů a účastníci lekce s Doris v čele znenadání zcela přirozeně ovládli parket. 

Do Olomouce míří 15. ročník filmového festivalu PAF

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Olomouc - Tradičně každoroční Přehlídka filmové animace a současného umění (Festival of Film Animation and Contemporary Art) zavítá do Olomouce na dobu čtyř dní. Navštívit ji můžete od 1. prosince.

Šantovka Tower znovu budí emoce

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Olomouc – Plánovaná výstavba výškové budovy Šantovka Tower v historickém centru Olomouce budí mezi lidmi značné emoce. Na jedné straně jsou ti, kteří by unikátní stavbu v Olomouci uvítali, na druhé ti, pro které má jedinečné panorama města Olomouce s dominantou Katedrály sv. Václava důležitý historický charakter. Občané Olomouce se bouří proti narušení unikátního konceptu města, které může plánovaná výstavba soukromé výškové budovy způsobit. Proti projektu sepisují už třetí petici.
Strana 1 z 16

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Listopad 2016 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace