Filtrované položky podle data: prosinec 2016

Alvaro Soler poprvé míří do Česka

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Praha - Mladý a pohledný Španěl Alvaro Soler si získal srdce fanynek po celém světě. Tentokrát bude dobývat Prahu. V sobotu 18. února zazpívá své nejznámější hity ve Foru Karlín.

Tonya Graves se po 16 letech loučí s opičí partou

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Praha - Zpěvačka Tonya Graves opouští kapelu Monkey Business. Nahradí ji Tereza Černochová, která se s ní v poslední době na koncertech střídala. Kapela její odchod oznámila ve středu 14. prosince na svém facebookovém profilu.
Faberova Kniha by mohla být pokládána za nepřímé varování. Varování lidstva před sebou samým. I když by bylo možná příhodnější napsat varování světa před lidmi. Stejně tak by se na ni dalo nahlížet jako na výpověď zfanatizovaného narkomana, který vám v průběhu děje podsouvá jeho postoje a to, jak byste asi měli vnímat "realitu". Tenhle příběh nabízí až příliš mnoho výkladů a lhala bych, kdybych napsala, že se nebavím u jejich objevování.

Švýcaři otevřeli nejdelší železniční tunel

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Curych, Švýcarsko - Titulem nejdelšího železničního tunelu na světě se může od neděle 11. prosince pyšnit Gotthardský tunel. Měří 57 kilometrů a zrychlí vlakové spojení mezi Curychem a Milánem. Cestovní doba se mezi oběma městy zkrátí ze čtyř hodin na dvě hodiny a padesát minut.

V mosteckém Chanově zmizel další „průhledný“ dům

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Most – Tento víkend město dokončilo demolici dalšího panelového domu na sídlišti Chanov, letos již druhého. Provedla ji firma APB Plzeň, která panelové bloky rozřezala a rozstříhala. Demolice je tak dalším krokem města ke zlepšení situace v této lokalitě. Už dříve zde totiž došlo k opravám a zateplení zničených domů nebo třeba k vybudování nového fotbalového hřiště s umělým trávníkem.

S perem a papírem bojují za práva lidí po celém světě

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Po celé České republice i v zahraničí právě probíhá Maraton psaní dopisů. Jedná se o největší mezinárodní akci na podporu nespravedlivě vězněných, pronásledovaných či utlačovaných lidí.
Istanbul - V sobotu večer u fotbalového stadionu v Istanbulu výbuchy zabily 38 lidí a zranily dalších 166 obětí. Nejdříve explodovala nálož v autě, asi minutu poté se odpálil sebevražedný atentátník. Turecká vláda to označila za teroristický čin a vyhlásila na neděli den smutku. Výbuch se odehrál poblíž stadionu fotbalového týmu Beşiktaşe v evropské části Istanbulu. Krátce po zápase nejvyšší turecké ligy právě mezi Beşiktaşem a Bursasporem, kdy se okolo stadionu pohybovalo mnoho pořádkových sil, explodovala první bomba umístěná v přilehlém autě. Necelou minutu poté se odpálil sebevražedný atentátník. Ligové utkání sledovalo tisíce lidí. I přesto se ministr vnitra Süleyman Soylu domnívá, že útok směřoval na autobus turecké zásahové policejní jednotky, která zde udržovala pořádek. Exploze zabila 38 lidí, víc než 160 zranila. Není jisté, zda mezi zabitými civilisty byli nějací cizinci. Kromě osmi civilistů jsou právě mezi mrtvými příslušnící bezpečnostních složek. K útoku se mezitím přihlásila radikální kurdská skupina Sokoli osvobození Kurdistánu (TAK). Na základě důkazů zajištěných z automobilu, kde byla umístěna nálož, policie zadržela deset podezřelých. Prezident Recep Tayyip Erdoğan označil toto jednání za teroristický útok s cílem způsobit, co největší škodu. Útoky radikálních kurdských skupin nejsou v Turecku nijak výjimečné. Jen samotná skupina Sokoli osvobození Kurdistánu měla před sobotním útokem letos na svědomí nejméně dva bombové atentáty. Prezident Erdoğan poté na neděli svolal krizové zasedání vlády a bezpečnostních složek. Na stejný den také vyhlásil den smutku. 

Přineste světlo světu

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů zahájila kampaň, která nabádá k dobrým skutkům po celém světě. Probíhá od 25. listopadu do 1. ledna a jejím smyslem je pomáhat okolí na počest Ježíšových činů..

Kačeři z Anaheimu rozstříleli Ottawu

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Honda Center, Anaheim – Hostům z Ottawy se v letošní sezóně docela daří, v tabulce Východní konference se s 34 body nachází na sedmém místě. Anaheim měl před dnešním zápasem o bod méně, ale v Západní konferenci to stačí na pátou pozici. V minulé sezóně dopadly oba vzájemné zápasy lépe pro Kačery, kteří tak do tohoto utkání vstupovali jako favorité.

Ty Nikdy Label se zastavili v Brně

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Brno - Pátek 9. prosince byl ve znamení dalšího vydařeného koncertu českých raperů z Ty Nikdy Label. Tentokrát se v plné sestavě zastavili v brněnském klubu Fléda. Učinili tak čtvrtou zástavku na jejich Ty nikdy label tour 2016.
Strana 1 z 11

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Prosinec 2016 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace