Filtrované položky podle data: středa, 06 prosinec 2017

Sbormistryně z autobusové zastávky

Zveřejněno v: psaná žurnalistika
  Hana Vyroubalová bydlela s rodiči v domku, jehož zahrada sousedila se zahradou sbormistra Karla Klimeše. Když jednou v pěti letech čekala s maminkou na autobus, pan Klimeš stál zrovna na zastávce. Maminka se mu svěřila, že by chtěla, aby malá Hanička chodila zpívat a konkurz tedy proběhl přímo tam. Živě si pamatuje, že zpívala strašně vysoko. Dnes je Hana Vyroubalová sbormistryně a již dvacet pět let vede úspěšný sbor Music BoDo, který po studiích sama založila.
  V sobotu před devátou ráno se začaly skupinky i jednotlivci scházet u Slovanského domu a někteří z nich do samotného sálu vstupovali již s písní na rtech.Právě tady byl totiž sraz členů dětského pěveckého sboru Campanella, kteří přišli společně oslavit padesát let od založení  sboru a zároveň sedmdesáté narozeniny jeho spoluzakladatele Jiřího Klimeše.
  Na své druhé sborové soustředění v Domašově v roce 1968 Maria Jadrníčková jen tak nezapomene. Právě tam totiž prožila začátek okupace. „V tu noc 21. srpna jsem měla zrovna hlídku okolo tábora a slyšeli jsme, jak nám nad hlavou prolétávají letadla. Na to jsem už nikdy nezapomněla,“ popisuje jedny z prvních zážitků v dětském pěveckém sboru Maria. Dnes lékařka pracující v Irsku, začala zpívat ve sboru v desíti letech. V roce 1967 Karel Klimeš chodil po školách a sháněl děti do sboru v Pavlovičkách, který založil. Maria byla jednou ze dvou, které si ve škole vybral.
Bráchové Honzík a Jiřík Procházkovi chodí do pěveckého sboru Campanella už dva roky. Honzík od svých pěti let a Jiřík od tří. Nejdřív se však chodili dívat na koncerty, kde zpívala ve sboru jejich maminka. „Byl jsem se podívat hodněkrát, jednou jsem byl v kostele, ale tam se mi to vůbec nelíbilo, protože hrozně řvali, to nebylo zpívání. Ale jiné koncerty se mi líbí, když jsou potichu,“ svěřuje se Jiřík. Dnes už na koncertech vystupují oba sami, každý je však má rád z jiného důvodu. Honzík proto, že po koncertě dostane džus a kokina. Jiřík zase proto, že si potom, co odzpívá, může hrát v dolním sále s ostatními dětmi různé hry. „Mám tam jednoho kamaráda, ale moc mu nerozumím, protože trošku šišlá. Ale zpívá hezky, stejně jako já,“ dovysvětluje Jiřík.

ANKETA: Jak vás ovlivnilo chození do pěveckého sboru?

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
ANKETA: Jak vás ovlivnilo chození do pěveckého sboru?

Fenomén dětských pěveckých sborů v Olomouci

Zveřejněno v: psaná žurnalistika
Samostatný projekt psaná kulturní žurnalistika

Gucci čelí obvinění z daňového úniku

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Milán – Italské noviny La Stampa informovaly v sobotu, že policIe strávila tři dny prohledáváním kanceláří italského módního domu Gucci, který čelí podezření z úniku na daních. Značka údajně ukládala peníze vydělané v Itálii do Švýcarska. Tímto způsobem mohla ušetřit víc jak miliardu eur na daních.
Evropa - V letošním ročníku Ligy Mistrů poprvé v historii postoupily hned tři české týmy až do čtvrtfinále. Do odvetného zápasu půjde s náskokem z prvního utkání pouze Třinec. 

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Prosinec 2017 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace