Filtrované položky podle data: pondělí, 09 prosinec 2019

Pěvecký sbor Valentin propůjčil svůj hlas dobré věci

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Francova Lhota - Po celé České republice se každým rokem uskuteční několik desítek benefičních koncertů. Do pomoci se zapojil i pěvecký sbor Valentin, který vystoupil první adventní neděli ve Francově Lhotě. Vybrané peníze putují na konto Šance Olomouc. 

LGBT kampaň ovládla Premier League

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Anglie - Duhové vlajky, barevné tkaničky na kopačkách, ale především podpora v boji za práva LGBT komunity. Kampaň s názvem Rainbow Laces (Duhové tkaničky) upozorňovala od 3. do 9. prosince ve dvou kolech nejvyšší anglické soutěže na to, že fotbal je bez rozdílů pro všechny.
Helsinki - Nejmladší premiérkou na světě se v úterý stane Sanna Marinová. Do čela vládního kabinetu ji navrhla sociálnědemokratická strana. Dosavadní ministryně dopravy a komunikací tak nahradí Antti Rinneho, který odstoupil minulé úterý. Rinne tak učinil poté, co mu, kvůli postupu vůči dvoutýdenní stávce poštovních úředníků, důvěru vypověděla koaliční liberální strana Finský střed. 

Životního prostředí si musíme vážit

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Ekologie jako taková je samostatná vědní disciplína zabývající se životním prostředím. V minulosti ne až tak aktuální téma, kterým se lidé moc nezabývali. Bylo to způsobeno i tím, že plastového, ale i jiného odpadu, nebylo až tak moc. V součastnosti je ale termín ekologie a ochrana životního prostředí jedním z nejdůležitějších a nejaktuálnějších. Každý týden se někde můžeme dočíst, že byl organizován protest nebo pochod za lepší životní prostředí, za omezení skleníkových plynů na minimum a podobně. Určitě je správné, že se protesty za lepší životní prostředí organizují, svou účastí na nich podporujeme správnou věc. Bohužel je strašně moc lidí, kteří, i když podporují tyto věci, nevědí, jak „žít ekologicky“. Přitom vůbec se nejedná o složité věci.

Slevy na Black Friday můžou zdánlivě klamat

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Černý pátek, nebo-li Black Friday je den, řekněme už tradičního, nákupního bláznovství. Je to doopravdy jen jeden den? Některé internetové obchody ale mají akci černého pátku trochu déle. Objevují se Black Friday víkendy, týdny a už i měsíce.

Vánoce budou opět plné pohádek

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Česká televize před nedávnou dobou zveřejnila program na vánoční svátky. Kromě starých známých klasik, při nichž se může každý naladit na nostalgickou vlnu, uvede tradičně i několik novinek v čele se štědrovečerní pohádkou, která začíná tam, kde všechny ostatní končí… aneb co to vlastně znamená, žili šťastně až do smrti?
USA - Až 20 tisíc vojáků včetně techniky se v rámci cvičení NATO s názvem Defender Europe 20 přesune do východní Evropy, především do Polska, Pobaltí a do Gruzie. Podle velení amerických jednotek v Evropě má akce posílit jednotu a spolupráci mezi jednotlivými státy a ukázat připravenost armád členů NATO. 
Vendy Pavláčková neposedí dlouho na jednom místě, všechno ve svém životě bere jako výzvu. Vystudovala Vyšší odbornou školu sociální a několik let pracovala jako osobní asistentka vozíčkářů. S jedním z nich nedávno podnikla poutní cestu do Santiaga de Compostela. Z afrických zemí už procestovala Ugandu, Tanzánii, Etiopii a Mauricius. Nejblíž jejímu srdci je však Keňa, protože to byla první země Afriky, ve které mohla pomáhat. A právě o dobrovolnictví v této zemi jsme si spolu povídaly. 

Šestnácté kolo anglické Premier League je za námi

Zveřejněno v: ZPRÁVY
  Červená část Liverpoolu už vyhlíží titul. Náskok před druhým Leicesterem sice není velký, ale i tak si svěřenci Jürgena Kloppa mohou dovolit ztratit dva zápasy. Manchester se po derby, kdy United porazili 2:1, oblékl do červených barev. Po dvou náročných, ale vyhraných zápasech, se nejspíše dostává do formy, kterou fanoušci United už dlouho vyhlíželi.

Zpěvák kapely Rammstein představí v Praze svůj další projekt

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Praha - Frontman německé kultovní kapely Rammstein Till Lindemann se představí v Praze během turné se svým hudebním projektem Lindemann. V něm tvoří duo společně se švédským kytaristou a skladatelem Peterem Tägtgrenem. Turné se koná při příležitosti vydání druhého studiového alba s názvem F & M (Frau & Mann). Koncert se bude konat 10. 2. 2020 v prostorách pražského O2 universum.
Strana 1 z 2

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Prosinec 2019 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace