Filtrované položky podle data: úterý, 23 duben 2019
Od vydání Klusova posledního alba Spolu uplynulo už více než půl roku a doprovodné turné se pomalu blíží ke konci. V pátek 19. dubna zavítal i do krnovského Kofola Music Clubu. Jaký tedy jeho koncert byl?

SPORTOVNÍ ČASOPIS TIME FOR SQUASH

Zveřejněno v: DTP žurnalistika
Samostatný projekt - sportovní žurnalistika/DTP

Lesy u Plzně zachvátil požár

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Plzeň, Chotíkov – O Velikonocích se začal v odpoledních hodinách od severního okraje Plzně šířit rozsáhlý požár. V čase požáru hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu a požádali občany, aby se vyhnuli cyklostezkám a pěším trasám v lese pod vrchem Krkavec. "Do akce byl nasazen i dron Správy informačních technologií města Plzně, který pořizuje záběry termokamerou. Díky tomu pomáhá odhalovat skrytá ohniska a mapovat velikost plochy požáru,“ uvedl mluvčí hasičského sboru Petr Poncar. Starostka Chotíkova uvedla, že místní mají zavírat okna, jelikož je kouř hodně cítit. Plocha požáru se pohybovala okolo šesti hektarů. Vzhledem k jeho rozsahu musel kromě dvaceti jednotek hasičů zasahovat i vrtulník s bambivakem, který na plameny shazoval vodu. Předběžná škoda činí zhruba 900 tisíc korun. Příčina požáru je stále v šetření.
Po necelých dvou letech čekání se televizní diváci dočkali vymodleného pokračování Game of Thrones, fantasy seriálu plného násilí, draků a mocenského pletichaření. Zasažen bolestným dvaceti hodinovým přežíváním jsem v pondělí v osm večer usedl do kino sálu a mohl si tento moderní epos vychutnat tak, jak se sluší a patří. Druhou epizodou jsem si pak okořenil start Velikonočního pondělí. Následující zhodnocení bude obsahovat spoilery, a pokud jste tak první dva díly stále neviděli, běžte to okamžitě napravit.

O Velikonocích porušilo zákon přes pět tisíc řidičů

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Česká republika – V průběhu velikonočních svátků zkontrolovali policisté přes 35 000 vozidel. Celkovově se událo 937 dopravních nehod, při kterých zemřelo šest lidí.  "I přesto, že Policie ČR předem upozorňovala na chystané kontroly, zjistila celkem 5643 dopravních přestupků. Nejčastěji řidiči porušovali rychlostní limity, nebyli za jízdy připoutáni bezpečnostním pásem, či neměli v pořádku technický stav vozidla," uvedla mluvčí policie Hana Rubášová. Šéf dopravní policie Tomáš Lerch doufal, že pokud budou policisté na silnicích více vidět, budou se chovat ukázněněji. "Český řidič je šikovný, ale zároveň velmi neohleduplný a podceňující vlastní bezpečnost," uvedl Lerch pro ČT24. Z kontrolovaných řidičů bylo 104 pod vlivem alkoholu a 35 pod vlivem návykových látek, z toho 61 podnapilých způsobilo dopravní nehodu, což je o sedm méně dopravních nehod způsobených podnapilými řidiči, než tomu bylo loni.
Evropa - Wu tang clan je nejikoničtější skupina raperů devadesátých let. Na scéně světové hudby se drží už dvacet pět let. Na počest tomuto výročí zahájili koncertní dráhu v plné sestavě. Letní tour, která se bude konat od května do srpna, odstartuje u nás ve východní Evropě. 

Písničkář rickoLus vyrazí na evropské turné

Zveřejněno v: ZPRÁVY
ČR – Floridský písničkář rickoLus se vrací do Evropy s novým EP Archways, které bude obsahovat převážně skladby s klavírním doprovodem. V rámci turné navštíví například Německo či Francii, ale také celkem 14 míst v České republice. Navíc jde o letošního headlinera na malém festivalu MišMaš v Bojkovicích.
Zranění nebo bolesti svalů a kloubů patrně potkají každého z nás. Pokud je nemůžeme vyléčit domácí léčbou, je vhodné navštívit odborníka. Kromě praktického lékaře nám může pomoc fyzioterapeut, který se zabývá prevencí, diagnostikou a léčbou pohybového aparátu člověka. Na otázky ohledně sportovních zranění jsme se zeptali Jana Habary, fyzioterapeuta, odborného garanta a lektora Mobilní fyzioterapie, která sídlí v moderním aplikačním centru AC Baluo v olomouckém Neředíně.

Jak se můžeme při běhání zranit

Zveřejněno v: psaná žurnalistika
Je docela pravděpodobné, že si v průběhu tréninku přivodíte pár drobných úrazů. Správným vyhodnocením příznaků ale můžete předejít závažným komplikacím. Úrazy jsou bohužel běžným vedlejším produktem zátěže, která na tělo působí při intenzivní fyzické aktivitě. Zranění se pravděpodobně nevyhne nikomu, lze mu ale předcházet anebo jej alespoň zmírnit. V přehledu jsou popsány nejčastější zranění. Mnohem více je jich uvedeno v knize Běh a maraton: úplný průvodce.
Strana 1 z 2

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Duben 2019 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace