Filtrované položky podle data: květen 2019

ANNA CIMA: PSANÍ MĚ PŘITAHOVALO OD NEPAMĚTI

Zveřejněno v: psaná žurnalistika
Japonsko miluje již od teenagerských let, kdy začala objevovat filmy Akiry Kurosawy. V současné době žije se svým manželem v Tokiu, kde se zabývá studiem poválečné japonské literatury. Mladá japanoložka Anna Cima zaujala v předešlých měsících čtenáře svojí prvotinou Probudím se na Šibuji, ve které se zabývá prolínáním kultur, magičnem a také touhou splnit si svůj životní sen. Nyní sklízí další úspěchy. Její román dostal Magnesii literu za objev roku a nyní postoupil také do užší nominace na Cenu Jiřího Ortena. O lásce k literatuře, Japonsku a o další tvorbě, jsme si, vzhledem k  současnému bydlišti mladé autorky, popovídaly alespoň přes e-mail.

JAK PORAZIT ČERNOOKOU DEPRESI?

Zveřejněno v: psaná žurnalistika
Debutový young adult thriller Černooká mladé spisovatelky Anny Musilové je v českém prostředí unikátním počinem. Autorka vykresluje příběh mladé dívky, jehož ústředním tématem je prohlubující se deprese vzniklá traumatem z dětství.
Svoji románovou prvotinu Zelenější tráva dokončila Františka Sylva Vokurková v pouhých čtrnácti letech. Příběh o lásce, touze po domově i ohromném strachu z neznámého líčí autorka s naprostou lehkostí. Její útlá prvotina dokazuje, že věk není podstatný, obzvlášť pokud máte touhu tvořit. Serafína v Praze trpí tím, že má zvláštní jméno, které dostala po svých italských předcích. Bouřlivou a impulzivní náturu po nich ale rozhodně nezdědila. Trápí ji sice, že jí matka zakazuje vrátit se do rodné země, kterou tolik miluje, vzepřít se ale nedokáže. Konflikty a změny, to zkrátka není nic pro ni. Všechno se ale začne pomalu měnit ve chvíli, kdy shodou náhod narazí na ztřeštěnou Natálii, která se stane její nejlepší přítelkyní. Serafína si po jejím boku začne pomalu uvědomovat, že s pasivitou člověk daleko nedojde.
Debutový román inspirovaný Japonskem Probudím se na Šibuji Anny Cimy (Paseka) patří mezi nejvýraznější knihy loňského roku. Nyní sklízí další úspěch. Postoupil do užší nominace na Cenu Jiřího Ortena. Spolu s ním se do zúženého výběru probojovala také kniha pro děti Prašina Vojtěcha Matochy (Paseka) a básnická sbírka Reál Jana Škroba (Malvern).

ANKETA: Jak Olomoučané vnímají tetování?

Zveřejněno v: psaná žurnalistika

Tetování očima zdravotníků

Zveřejněno v: psaná žurnalistika

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace