Filtrované položky podle data: říjen 2020
Daniel Dvořák je vášnivým atletem a zároveň bronzovým medailistou z Mistrovství Evropy v netradičních vrzích. V rozhovoru prozradil, proč si vybral právě atletiku a jaké jsou jeho cíle do budoucna. Mimo jiné také povyprávěl o jeho vlastních zkušenostech se známými sportovními osobnostmi, jakou jsou například oštěpaři Barbora Špotáková a Jan Železný.

Lokální záplavy zaskočily Olomoucko

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Olomoucko - V období od 12. do 15. října tohoto roku zasáhly východní část republiky vydatné deště. Projevilo se to i ve vzestupu vodních toků. Jiná situace nebyla ani v Olomouckém kraji, kde se zejména lidé na Uničovsku obávali opakování situace z letošního června, kdy zde blesková povodeň napáchala velké škody. Nakonec se však jako nejproblematičtější ukázalo vylití toku Oskavy v katastru obce Štěpánov a také říčky Olešnice nedaleko Brodku u Přerova.

Hraní videoher jako oddech od neúnosné reality

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Věci na obrazovce se už staly součástí našeho každodenního života. Spousta lidí si den bez počítače ani neumí představit. Je to prostředek k práci, ale i k zábavě – a tím se může stát právě hraní videoher. Na ponoření se do virtuálního světa je pozitivním aspektem to, že můžete na zlomek času přestat věnovat pozornost negativním věcem, které přicházejí z vnějšího okolí a třeba se stát někým jiným. Tereza (19) byla odjakživa vášnivou hráčkou videoher. Její zapálení pro věc u ní vypuklo už na základní škole, kdy poprvé okusila zakázané ovoce nereálného světa.

Apple odstartoval předprodej nových iPhonů 12 a 12 Pro

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Svět - Americká společnost Apple spustila v pátek 16. října předprodej nových a dlouho očekávaných iPhonů 12 a 12 Pro. Pro zbylé dva modely iPhone 12 mini a 12 Pro Max spustí předprodej až 6. listopadu. Předobjednávky lze realizovat přes české autorizované prodejce již nyní, ve volném prodeji budou o týden později. 

Malý fotbalový klub málem vyzrál na ministra

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Jak všichni víme, poslední dny jsou plné změn. Vláda vydává jedno omezení za druhým. Aktuálně trávíme čas v nouzovém stavu, který byl nařízen od 5.10. 2020. Nouzový stav se dotkl nejen škol, restaurací a divadel, ale také sportu. Ještě minulý týden nařízení, která se týkala sportu, informovala o tom, že mistrovské utkání se mohou hrát, ale bez diváků. Limit v mistrovském utkání je maximálně 130 osob, včetně realizačního týmu. Ještě hůř na tom je pak amatérský sport, který může provozovat pouze 20 lidí na jednom sportovišti. Milovníci fotbalu, nebo rugby si tedy budou muset počkat na lepší časy. V sobotu 10.10. v 15:00 došlo k mistrovskému utkání okresního přeboru SK Hvozdná – TJ Poteč. Domácí tým SK Hvozdná si velmi kuriozním způsobem poradil s pravidly nouzového stavu. Hlavní organizátoři na pozvánce upozorňovali, že utkání se koná sice bez diváků, ovšem před utkáním je vyhlášen nábor 60 pořadatelů a 20 podavačů míčů. Takže pravidla nebyla porušena, protože součet hráčů spolu s realizačním týmem byl přesně 130 osob. Toto na první pohled až směšné obcházení pravidel není první, které se stalo. Například v září si pokoušel najít cestu v obejití pravidel pražský noční klub, když avizoval, že bude v jeho prostorách každou noc probíhat studentské natáčení, na nějž shání komparz, který by hrál hosty klubu. O den později už organizátoři pozvánku stáhli a komentovali tento nápad způsobem, že to byla jen nadsázka a zápas se odehrál normálně bez diváků a pouze s 15 až 20 organizátory. Kvůli tomuto originálnímu nápadu se SK Hvozdná stala hitem několika sociálních sití a vedení nemusí mít o zviditelnění klubu na pár dní žádné starosti.

Egyptský kouzelník opět ukázal své dobré srdce.

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Hvězda anglického fotbalu Mohamed Salah na sebe opět upozornil v dobrém světle, když pomohl  bezdomovci, který se stal obětí slovních útoků

RECENZE: Smečka vlků si přišla vyřídit účty

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Koprodukční česko-slovensko-lotyšský film Smečka vás zavede do středoškolského prostředí, jehož dění vévodí hokejový tým Vlků. High school musical však nečekejte. Tenhle film je trochu jiný kafe. Mezi hráči je jasně daná hierarchie a kapitán Jerry drží své spoluhráče pěkně zkrátka. Nová posila týmu David je tak doslova vhozen mezi vlky. Vrátí se jako vůdce smečky, nebo se jimi nechá roztrhat?

Takhle to dělat nejde

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Je to velice únávné. Unavení jsou politici, novináři, obyčejní lidé a hlavně lékaři. Neustále se měnící situace s koronavirem, zahlcené zpravodajství o jednom a tom samém. Navíc jsou tady lidé, kteří přes aktuální vývoj situace, který není příliš dobrý, neustále odmítají nosit roušky, nebezpečí „chřipečky“ a restriktivní opatření.

Reportáž: Letošní volby v rouškách

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Opatovice nad Labem - Letošní volby do kraje a Senátu pro mě byly už druhé volby, které jsem si jako členka okrskové volební komise užila. V naší vesnici během minulého víkendu odvolilo 39,47 procent voličů. Upřímně, takovou účast jsme ani nečekali. A to z části i proto, že některé z nás může stále děsit riziko spojené s koronavirovou epidemií. Mile nás překvapila také poměrně silná účast lidí mladších třiceti let. Je skvělé vidět, že mladým lidem není jedno, co se kolem nich děje a snaží se nějakým způsobem podílet na tvoření vlastní budoucnosti.

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace