Filtrované položky podle data: listopad 2020
Asi málokomu se podaří vzít si svou první lásku a strávit po jejím boku celý život. Nejdéle vládnoucí britská panovnice Alžběta II. to štěstí má. Dnes spolu s manželem princem Philipem slaví 73. výročí svatby. Kensingtonský palác při té příležitosti zveřejnil nové fotografie manželů otevírajících přání od svých tří pravnoučat ze strany jejich vnuka prince Williama - George, Charlotte a nejmladšího Louise.

Senátní zpravodaj 18.11.2020

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Dobrý den, jmenuji se Tomáš Holešovský a kromě toho, že jsem šéfredaktorem on-line média, na jehož stránky jste zavítali, jsem také senátorem Akademického senátu Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci (AS FF). Fakultní senát se schází zpravidla každý měsíc, aby řešil nejrůznější problémy a návrhy, které se dotýkají jak studentů FF, tak jejích zaměstnanců, vnitřních norem apod. Úkolem těchto řádků bude pravidelně Vás, naše čtenáře informovat o dění v senátu a diskutovaných tématech v něm. Mohu Vás také odkázat na univerzitního zpravodaje Žurnál UP, případně stránky FF UP, kde se objevují zprávy spojené jak se senátem fakultním (tzv. malým) i tím celouniverzitním (pozorný čtenář si jistě doplní adjektivum, které se ve spojení s AS UP užívá). Vzhledem k tomu, že jsem zvolil publicistickou formu textu, jistě si všimnete určitých subjektivních pohledů na diskutovaná témata. Cíl tohoto Senátního zpravodaje je ale především rozšířit povědomí o činnosti AS FF, ale i AS UP a dalších orgánů univerzity či fakulty, v akademické obci, a především pak studenty. Vše o senátu, včetně zápisů a livestreamingu najdete zde: http://asff.upol.cz/

Studenti lékařské fakulty a jejich tabu

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
O studentech lékařské fakulty každý ví jen pár zásadních věcí, ale jak to ve skutečnosti je? Co se může schovávat za tou neskutečnou pílí, stresem a obětování svého veškerého času studiu? Jsou to jen dvě slova neboli jejich pilulky spásy, které známe pod názvem Lexaurin a Xanax, díky kterým jsou schopni daný nátlak ustát. Psychika je dalším klíčovým hráčem během studia na lékařské fakultě. Od toho se odvíjí, jak daný student čelí stresu. Ve většině případů bohužel nachází „klid“ v lécích. Ovšem ne všichni. Někteří nachází uspokojení jinde, ale psychika může dovést studenty i k podmíněnému vytrhávání vlasů, anorexii či alkoholismu. O tomhle velkém tabu, které se děje ve světě studentů medicíny nikdo nemluví a málo kdo o něm ví.

Joan Mir je letošním šampionem MotoGP

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Španělsko - Nadvláda španělských jezdců v královské kubatuře mistrovství světa silničních motocyklů pokračuje. Sedmým místem v závodě na okruhu nedaleko Valencie získal Joan Mir svůj premiérový titul mistra světa MotoGP a ukončil čtyřletou nadvládu krajana Marca Márqueze, který se však bojů o titul nemohl účastnit kvůli zranění z prvního závodu při Velké ceně Španělska v Jerezu.

Kapela Lindemann oznámila rozpad nynější sestavy

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Německo, Mnichov - Zpěváci Till Lindemann a Peter Tägtgren, frontmani industrual metalových kapel Rammstein a Pain, po téměř sedmi letech spolupráce na společném projektu Lindemann přes sociální sítě informovali své fanoušky, že již nebudou společně nahrávat další písně. Oba se podle oznámení budou věnovat vlastním záležitostem.
Epidemiologickou situaci v České republice bude aktuálně vykreslovat rizikové skóre tzv. PES neboli protiepidemický systém.
Praha – Po tragickém úmrtí čtyřiadvacetileté Niny Hustedové se její blízcí pozůstalí rozhodli vyhlásit sbírku, která pomůže zrealizovat Ninin celoživotní sen vybudovat rodinný domov důchodců. Na konto projektu s názvem Postavme domov důchodců Niny Hustedové! Splňme její sen! dárci během dvou dnů poslali přes 12 milionů korun.
Nejen prvňáci a druháci se 18. listopadu vrátí do škol. Budou to také žáci přípravných škol a speciálních škol pro handicapované.
„My, jako System Of A Down jsme právě vydali po patnácti letech novou hudbu.“ Věta, které by se každý fanoušek kapely ještě před pár dny vysmál, věta, kterou začíná obsáhlé sdělení provázející vydání nových singlů Protect The Land a Genocidal Humanoidz.

Zavinilo rozhodnutí soudu pád polského zdravotnictví?

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Téměř tři týdny uběhly od rozhodnutí polského Ústavního soudu, který zakázal téměř všechny potraty. Reakce na sebe nenechaly čekat, statisíce lidí vyšly do ulic, aby daly najevo svůj odpor vůči verdiktu, podle kterého jsou potraty v případě vážného poškození plodu protiústavní. A kromě toho, že polské vládě klesají preference, se na druhé straně strmě zvyšuje počet nakažených koronavirem.
Strana 1 z 2

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Listopad 2020 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace