Filtrované položky podle data: pondělí, 23 listopad 2020

RECENZE: 2040 - příběh o naději

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Jak bude vypadat náš život v roce 2040? A co teprve naše planeta? Je možné odvrátit environmentální katastrofu, která nás čeká, pokud se lidstvo nezačne chovat jinak? Odpovědi nejen na tyto otázky se můžeme dozvědět v novém dokumentárním snímku režiséra Damona Gemeau, jenž zazářil na letošním ročníku festivalu Academia Film Olomouc (AFO).

Udržitelnost oblečení - Fast fashion vs Slow fashion

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Pamatujete na doby, kdy v obchodě s oblečením byla móda rozdělena na čtyři roční období: jaro, léto, podzim, zima, a to bylo všechno? Ne? Já taky ne. Nebo si toho možná ani nevšímáte, je to vlastně takový průzkum. Kolik ročních období se za rok vystřídá venku, a kolik v klasickém obchodním řetězci s módou. Čísla se totiž neshodují. Už dávno žijeme v době, kdy čím více trendů, čím více příležitostí, kam si oblečení vzít a čím více kolekcí, tím lépe. V zahraničí se pro tento jev objevil termín „fast fashion“ a my ho přejali do svého českého moderního slovníku. A s ním i jeho opak „slow fashion“. Jde o další trend, jak žít, o co nového se zajímat, nebo jde o téma, o kterém se pouze konečně začalo mluvit? A kde je ta zlatá střední cesta?

Mnišské toalety v českém klášteře

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Klášter Zlatá koruna – Zapadlý klášter nedaleko Českého Krumlova chystá od příští prohlídkové sezóny pro své návštěvníky novinku. Na hlavním prohlídkovém okruhu přibude prostor, který v 18. století sloužil jako mnišské toalety.

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Listopad 2020 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace