Filtrované položky podle data: prosinec 2020

Afghánistán má světlý výhled do budoucna

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
V září 2020 započalo první kolo jednání vůdců Tálibánu, afghánské tradicionalistické teroristické skupiny, a afghánských vládních představitelů v katarském Dauhá. Lze to považovat za významný posun vpřed od dob, kdy Tálibán nehodlal vyjednávat s afghánskými představiteli, protože je považoval za loutky Američanů. Už jen to, že vůdci Tálibánu usedli za vyjednávací stoly, je diplomatický úspěch nemalých rozměrů. Nyní však nadchází náročnější část, kdy se obě strany mají dohodnout na konkrétních tématech. A ani jedna strana nechce (zatím) ustoupit.

V Porubě letos Vánoce nejsou téměř znát

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Vánoce v Porubě jsou letos velmi strohé. Na poslední, zlatou, adventní neděli to tady vypadalo, jako by snad ani za pár dní neměly být. V podstatě liduprázdná Hlavní třída je toho pádným důkazem. 
Jeruzalém – Izraelský parlament musí do středy 23. prosince schválit nový rozpočet, tomu však brání rozpory mezi vládními stranami Likudem a Bílou a modrou. Premiér Netanjahu (Likud) zrušil nedělní vládní schůzi a de facto znemožnil poslední šanci na vyjednání dohody s ministrem obrany a alternujícím premiérem Bennym Gantzem (Bílá a modrá). Jedinou možností tak zůstávají předčasné volby.
Teherán - Íránský jaderný komplex Natanz se podle nejnovějších satelitních snímků přesouvá do podzemí. Komplex slouží především k obohacování uranu na vojenské využití. Teherán se rozhodl přesunout některé důležité části továrny do podzemí, aby zamezil pozorování ze satelitů a omezil hrozbu leteckých úderů izraelských sil, které již několikrát ohrozily íránská jaderná zařízení. 
Londýn – Anglický herec Jeremy Bulloch zemřel v 75 letech na zdravotní komplikace spojené s Parkinsonovou chorobu, jíž představitel nejslavnějšího vesmírného nájemného lovce trpěl. Oznámila to londýnská nemocnice, ve které se herec nacházel.
Astronom, cestovatel, fotograf i spisovatel, to vše je Petr Horálek. Za své fotografie získal už několik ocenění snímku dne NASA, napsal tři knihy a je po něm pojmenovaná planetka 6822 Horálek. Teď ho trápí světelné znečištění a špatné užívání slova korona. V rozhovoru také prozradil, jak vypadá Betlémská hvězda a kdy ji budeme moct pozorovat.

Koronavirová pandemie zasáhla nepřímo i autoservisy

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Ostrava – Pandemie koronaviru se nepříznivě podepisuje také na autoservisech. V důsledku vládních a firemních opatření se výrazně snížila nehodovost, a tím i počty zakázek v autoopravnách.

Ostravany letos v centru čekají chudší trhy

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Při pohedu na ostravské Masarykovo náměstí je nejednomu do pláče. Nejznámější náměstí metropole je v letošním adventním čase pouze chudou příbuznou minulých let.

Ostravské restaurace se chystají na třetí zavírání

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Ostrava – Restaurace a hospody vydržely v provozu přesně 14 dní. Od dnešního dne musely znovu zavřít a fungovat budou pouze přes výdejní okénka. Vyčerpaní hospodští se obávají, že s koncem roku skončí i jejich podnikání.

V Argentině prošel hlasováním zákon o legalizaci potratů

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Argentina- Argentinští politici odsouhlasili v klíčovém čtení zákon o legalizaci potratů. Katolická země by se tak mohla přidat ke Kubě a Uruguayi, dvěma jediným státům latinské Ameriky, ve kterých je potrat legálním zákrokem. Dosud Argentina povolala potrat jen v případě znásilnění nebo ohrožení života matky těhotenstvím. Nový zákon by měl umožnit ukončit těhotenství až do 14. týdne. Rozhodnutí je tak velkým mezníkem pro všechny argentinské ženy. 
Strana 1 z 6

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Prosinec 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace