Filtrované položky podle data: únor 2020

Od března se opět svezete na růžových kolech

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Sdílená růžová kola budou od 1. března opět v ulicích. Rekola fungují v sedmi českých městech. Můžete si je půjčit 24 hodin denně ze svého chytrého telefonu. V Olomouci je na výběr z více než stovky kol, v celém Česku potom z více než dvou tisíc.
Francouzské centrum Univerzity Palackého zve na druhý ročník festivalu francouzské kultury, jež nese název Bonjour Olomouc. Ve spolupráci s Katedrou romanistiky Filozofické fakulty a Muzeem umění připravilo pro všechny, kteří se zajímají o Francii, bohatý, dvoutýdenní program. Návštěvníci se můžou těšit na různé besedy, divadelní představení a filmová promítání. Chybět nebude ani francouzská kuchyně a řízená degustace vín.

Z Vysočiny do ligy a dál

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Na konci ledna změnil reprezentant Tomáš Souček působiště, pražskou Slavii vyměnil za londýnský West Ham hrající Premier League. Kde ale Souček se fotbalem začínal? V Havlíčkově Brodě, v jednom z pěti okresních měst Kraje Vysočina. A není sám, kdo se z tohoto kraje dostal do nejvyšší české soutěže či reprezentace.
Ostrava – Dva týdny prožili v extrémních podmínkách, které nabízí odlehlé oblasti Saudské Arábie. Dnešní besedou v Ostravě ukončili členové týmu Big Shock Racing v čele s Martinem Macíkem devítidílnou sérii vyprávění zážitků z letošní Rallye Dakar, kterou uspořádali v několika českých městech. Nazvali ji Posedlí Dakarem, podle soutěže, která se stala jejich vášní a součástí života.

Kozí dráha možná obnoví provoz už letos

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Poslední pravidelný spoj vyjel na dráhu, která svůj název získala díky kozám, které se kolem ní často pásly v roce 2007. Od té doby kraj žádnou dopravu pro tuto trať neobjednal. Nyní se zdá, že by se vlaky mohly na trať vrátit.
Přispíváte neziskovým organizacím nebo charitě? A víte, že to jde i zadarmo? Projekt GIVt Petera Páluše vám to umožní. Pomáhá třeba malým sportovním sdružením, zájmovým spolkům a neziskovkám získat finance pro jejich fungování.

Horolezec Adam Ondra se rozhodl pokořit skály Balkánu

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Balkán - Nejlepší český horolezec světa zamířil do známých i méně známých lokalit v zemích bývalé Jugoslávie, Rumunska, Řecka či Albánie zdolávat nejextrémnější a dosud nepřekonané skalní převisy. Jeho cestu po celou dobu zaznamenával tým České televize, v čele s režisérem Petrem Horkým, který o výpravě natočil šestidílný dokumentární cyklus „Balkánem nahoru a dolů s Adamem Ondrou“ vysílaný nově každou středu večer na ČT2.
Olomouc – Celkem 21 nových členů hledá Akademický senát Filosofické fakulty. Vybírat je mohou studenti i akademici ve volbách, které začínají ve čtvrtek 27. února. Hlasovat mohou až do středy následujícího týdne.

Tenistka Šarapovová ve 32 letech ukončila kariéru

Zveřejněno v: ZPRÁVY
WTA – Bývalá světová jednička a držitelka pěti grandslamových titulů Maria Šarapovová se rozhodla ukončit svou profesionální tenisovou kariéru. Na vině jsou především vleklé zdravotní potíže, které Rusku trápily. 

POZVÁNKA: Festival Jeden svět v Olomouci

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Olomouc – Letošní ročník festivalu Jeden svět, který se bude konat 16. – 21. března, se zaměří na projevy klimatické změny. Hlavním heslem je „Až naprší a uschne.“ Motto vystihuje, jak se klimatická změna začíná dotýkat našeho okolí a vizuál byl zvolen ve stejném duchu. Uprostřed vyprahlé pustiny stojí velbloud a v pozadí je panorama Prahy. Pořadatelé tak chtěli upozornit na to, že jednou to takto může vypadat i u nás, pokud nezakročíme.
Strana 1 z 5

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Únor 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace