Filtrované položky podle data: středa, 05 únor 2020
Rockstar přichází o jednoho ze svých zakladatelů. Dan Houser se po více jak dvaceti letech nečekaně rozhodl studio opustit. Jeho bratr Sam na pozici prezidenta firmy zůstává.
Přestože se všeobecně 28.říjen bere jako den vzniku samostatného Československa, vytyčení jeho hranic nebylo otázkou jednoho dne. Hranice nového státu byly sice vytyčeny Versailleskou mírovou smlouvou, ale ne vždy se situace obešla bez ozbrojeného konfliktu. Československá armáda se záhy po vyhlášení nového státu musela potýkat s německým separatismem v českém a moravském pohraničí, boji o Slovensko s Maďarskem nebo také boji o strategické Těšínsko s Polskem. Pro poslední zmiňovaný konflikt se vžilo označení Sedmidenní válka. Hlučínsko bylo součástí českých zemí až do roku 1742, kdy Marie-Terezie sice uhájila svůj nárok na habsburský trůn avšak za cenu většiny Slezska. V roce 1920 se jižní část Ratibořského okresu stala součástí Československa. Právě pro tuto oblast se vžil název Hlučínsko. V roce 1938 se po Mnichovské dohodě tato oblast stala znovu součástí Německa.

Mandrage dotančili

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Praha/Plzeň - Vznikla v roce 2001, první album vydala v roce 2006 a v roce 2020 se rozpadla. Kapela Mandrage fungovala bezmála 20 let a teď mimo jiné i kvůli osobním problémům zpěváka Vítka Starého končí.
Štěpánov- Student bakalářského studia žurnalistiky, vášnivý houbař, velký milovník vlaků, fotograf, sběratel starých telefonů, tvůrce několika amatérských filmů a autor románu Zajnkamf-polobezdomovci. Tím vším je Stanislav Petřík, ze Štěpánova u Olomouce.Co ho vedlo ke sbírání starožitností? Proč si říká SPH? Kdy se zrodily první myšlenky k sepsání románu? Odpovědi nejenom na tyto otázky naleznete v tomto rozhovoru.  

Senátoři rozhodnou o Kuberově nástupci do 19. února

Zveřejněno v: ZPRÁVY
PRAHA – Senátoři rozhodnou o novém předsedovi horní komory 19.února. Oznámili to předsedové senátních frakcí. Na post předsedy Senátu budou kandidovat současný první místopředseda Jiří Růžička (STAN), který po smrti Jaroslava Kubery dočasně vykonává funkci předsedy a předseda senátorů za ODS Miloš Vystrčil. Ten by mohl být příštím předsedou senátu, protože kromě podpory křesťansko-demokratických senátorů bude mít i podporu od senátorů za ANO.
Ještě před začátkem prvního ročníku studenti zjišťují, co to znamená studovat na univerzitě. První překážkou a zkouškou trpělivosti je zápis předmětů. Otevřete STAG přesně v dobu, kdy zápis startuje a chcete si zapsat první „áčkový" předmět. V lepším případě je už buď plno. V tom horším případě se vám zapsat nepodaří, protože server se na nějakou hodinku či dvě odmlčí a nefunguje. Celou vaši tělesnou schránku ovládne vztek. Copak na katedrách nevědí, kolik studentů mají, že kapacita předmětu je jen patnáct studentů? A proč není server připravený na nápor studentů během zápisu? Přestože by se odpovědi na tyto otázky daly zjistit snadno, je lepší, aby tyto informace zůstaly skryty pod pokličkou tajemství – vztekat se dvakrát ročně u univerzitního serveru je přece docela hezký zvyk, na který budeme dlouho vzpomínat.
Dlouho očekávaný remaster téměř dvacet let staré herní klasiky čelí již od vydání obrovským vlnám negativních reakcí. Hráče rozčílily zejména nesplněné sliby, zbytečné bugy a protiuživatelský přístup firmy. Blizzard sice slíbuje brzké změny, ale většina věcí zůstane netknuta.

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Únor 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace