Filtrované položky podle data: neděle, 15 březen 2020
Simpsonovi, americký animovaný seriál vytvořený Mattem Groenigerem zná dnes téměř úplně každý. Těžko byste hledali někoho, kdo o téhle žluté rodině nikdy neslyšel. Na českých obrazovkách můžeme seriál vídat od roku 2006 a od té doby si získal přízeň mladších i starších diváků. Formou satiry pojednává o stereotypu klasické americké rodiny ve spojení s mnohdy absurdními situacemi. Co se ale stane, když se časem některé scénáře stanou realitou?

Metráždesign hledá východiska

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Ženy, které nepotkal lehký osud, našly své místo a podporu v projektu Metráž, mohou se podílet na tvorbě kvalitních módních i designových produktů a hlavně ´tím získají finanční prostředky. Pro většinu bohužel jediné finanční prostředky. Kvůli státní karanténě jsou nyní jejich příjmy ohroženy.

Videohra The Last of Us se dočká seriálového zpracování

Zveřejněno v: ZPRÁVY
USA - O tom, že televizní adaptace her končí často tragicky, se už dávno přesvědčili jak samotní autoři, tak diváci. Pořád se ale najdou scénáristé a producenti jako Craig Mazin, kteří věří, že toto prokletí zrušit lze. A právě díky němu se teď můžeme těšit na seriálovou verzi jedné z nejlepších postapokalyptických her – The Last of Us.

Pořad Peče celá země zná svého vítěze

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Zámek Bon Repos – Česká televize odvysílala poslední díl soutěže amatérských pekařů a cukrářů. Historicky první vítězkou tohoto soutěžního pořadu se stala Petra Burianová. Právnička z jihu Moravy vynikala svými výkony už od prvního dílu. V tom posledním se její cukrářské dovednosti plně zúročily a právem si odnesla titul vítězky.

Vzpomínka na sira Terryho Pratchetta

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Při tom všem, co se tento rok děje, se trochu pozapomíná na výročí významných osobností. A přestože Terry Pratchett, který právě před pěti lety podlehl Alzheimerově chorobě, by se za takovou "významnou osobnost" nejspíš sám neoznačil, čtenáři sami ho dozajista pasovali na jednoho z největších spisovatelů současnosti.

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Březen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace