Filtrované položky podle data: pondělí, 16 březen 2020
Kolín – Svět v posledních týdnech bojuje proti nakažlivému koronaviru. Pozadu nezůstává ani Německo, které hlásí již přes šest tisíc nakažených a třináct mrtvých. Zavírají se obchody, hranice, omezuje se pohyb obyvatelstva. Jedno místo v Německu ale zákeřné onemocnění nepostihlo, dva domy v kolínské čtvrti Ossendorf totiž nemají přístup k okolnímu světu. Od února se zde natáčí reality show Big Brother.

Co nám korona provedla, když jsme ji zrovna nechytli

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Žijeme teď ve zvláštní době a nikdo pořádně neví, jak jsme se v ní ocitli. Celý svět sužuje virus a my si s ním neumíme poradit, a tak se bojíme, zlobíme nebo celou věc bereme na lehkou váhu. Koronavirus už dávno neovlivňuje jen nakažené, jsme v tom všichni společně a musíme se snažit z toho nakonec vyjít jak nejlépe umíme a třeba se i něco přiučit.
Olomoucký kraj - Uničov je jedno z 21 měst, které bylo dnes časně ráno hygieniky uzavřeno z důvodu šíření koronaviru. Jak vypadá život v uzavřeném Uničově? Zeptali jsme se sedmadvacetiletého Jaroslava Vychodila. 

Fanoušci přesvědčili influencera aby daroval roušky nemocnici

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Praha - Všechny mediálně vlivné osobnosti se současnou situaci snaží zvládat po svém. Nejčastější reakce je apel na jejich sledující, aby zůstávali doma, myli si ruce a pokud mají roušky, aby je používali. Člověk, který se octne v situaci, kdy má roušek přebytek je může darovat nemocnicím nebo zdravotnickým zařízením. Adam Kajumi se ale rozhodl uspořádat o ně soutěž.
OLOMOUCKO - V pondělí časně ráno hygienici uzavřeli 21 obcí na Olomoucku, aby zamezili dalšímu šíření nákazy koronavir. Zákaz vycházení a opouštění místa bydliště je dle nařízení platný nejméně po dobu následujících 14 dnů. Omezena je i doprava na dálnici D35, kde jsou uzavřeny sjezdy a nájezdy 248 a 253 na dálnici u Litovle. V Olomouckém kraji je k dnešnímu dni evidováno 33 potvrzených případů nákazy koronavirem. Dalších tisíc je potenciálních nakažených. V celém Česku bylo dosud evidováno 298 potvrzených případů.

Super Mario v reálném světě

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Svět - S Mariem si nově budete moct hrát i jinak než prostřednictvím videoher. Společnosti Nintendo a LEGO totiž navázaly spolupráci. Dne 10. března představily firmy novou řadu LEGA vycházející ze série Super Mario, která vyjde na konci roku.

Koronavirus a český fotbal

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Česká republika - Kvůli pandemii koronaviru jsou odložena utkání ve španělské, anglické i italské lize, dokonce i v Lize mistrů. Hovoří se o přesunutí letošního mistrovství Evropy, které se mělo konat ve dvanácti státech, na příští léto. V karanténě se nyní nachází hráči Juventusu, Chelsea a Realu Madrid. Taková je situace na scéně evropské kopané. Jak tento problém ovlivní český fotbal?

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Březen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace