Filtrované položky podle data: úterý, 17 březen 2020
Rodák, odchovanec, patriot, trenér a fanoušek ze Zábřehu. To je třiasedmdesátiletých Jiří Kouřil. Jeden z nejlepších střelců zábřežské kopané. Jako dítě začínal hrát v parku u bývalých kasáren a do fotbalového oddílu se přihlásil v roce 1956 v deseti letech. Za svoji bohatou fotbalovou kariéru se jako fotbalista dostal mezi nejlepší střelce zábřežského týmu, ale po hráčské kariéře, se dokázal propracovat ve výborného trenéra.
Zábřeh – Město Zábřeh, to není jen rodiště polárníka Jana „Eskymo“ Welzla. Pochází odsud i někdejší český reprezentant v alpském lyžování Ondřej Bank. Během své patnáctileté kariéry startoval na čtyřech olympiádách a dvakrát skončil na stupních vítězů světového poháru.
Epidemie koronaviru mění světové dění téměř každou hodinu a situace se dotýká každého občana. Nejvíce ale trpí lidé s rizikovým faktorem, pro které je doporučeno v následujících dnech neopouštět své bydliště. Vlna solidarity, kterou epidemie probudila, se ale snaží najít řešení, stejně jako Lukáš Huňka, zakladatel projektu Sousedská Pomoc.

EURO se posouvá na příští rok

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Dnes 17. 3. proběhl videomítink se zástupci pětapadesáti členských organizací UEFA, kteří se dohodli na přesunutí mistroství Evropy na příští rok, kvůli pandemii koronaviru. Turnaj se měl konat od 12. června do 12. července. Za rok se odehraje ve stejných termínech a také se odehraje ve všech dvanácti zemích, jak bylo plánované. 

#rouskyvsem obletěl přes noc celou zemi

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Česká republika – Nedostatek roušek a respirátorů silně pocítili snad všichni Češi. Tato nezáviděníhodná situace však mnoho občanů semkla. Lidé si totiž uvědomili, jak potřebné tyto pomůcky jsou a začali je masově využívat. Tak vznikl hashtag #rouskyvsem, ke kterému se hlásí domácí kutilové, politici i influenceři a následně i webová stránka rouskyvsem.cz.
Koronavirus. Téma, které pohltilo doslova celý svět. Řeší se nouzové plány, karantény, možnosti léčby a ostatní opatření. Ze všech stran slyšíme názory odborníků, vědců, politiků i celebrit. Ale už jsme se zeptali, co na to děti? Mám doma jedinečnou příležitost. Naše šestiletá Ema má odpověď na vše. Její lámaná valašština a radost z každé otázky posílá celé téma do jiné dimenze. Dětský nadhled a optimismus může být pro nás v této situaci malou inspirací…

Češi se proti koronaviru vyzbrojili velkou dávkou humoru

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Česká republika – „Kdo tvrdí, že to je jen chřipka, musel být vždycky zdráv jak rybka, až dědečka vám skolí kašel, chyba bude pouze vaše,“ takto zní slova nejnovější parodované písně z oblíbeného youtubového kanálu Vyslovuje se to mem. Ten diváky nejen pobaví, ale zároveň je poněkud drsnou formou informuje o tom, proč je důležité dodržovat všechna speciální opatření. Ovšem Český karanténa song 2020 je jen špičkou ledovce.

Nymburská nemocnice sbírá doma vyrobené roušky

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Nymburk - Nemocnice v Nymburce vydala výzvu široké veřejnosti. V současné situaci epidemie viru COVID-19 nemá nemocnice dostatek ochraných zdravotnických roušek. Prosí tedy všechny kdo umí šít, aby začali roušky ve volném čase vyrábět a nosili je nemocnici na kontaktní místo. Roušky poté projdou dezinfekcí v nemocniční prádelně a budou sloužit místním lékařům a sestrám.

Brněnský exekutor se pyšní domácí rouškou

Zveřejněno v: ZPRÁVY
V souvislosti s aktuální epidemií viru COVID-19 a vydanými vládními nařízeními zavedlo mnoho podniků speciální ochranné prostředky. Bez roušky tak v Brně nelze vstoupit do cukráren, menších obchodů s potravinami a nově od 17.3. se bez roušky nesmí ani do „šaliny“.

Velká Británie chce s koronavirem bojovat po svém

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Londýn-Zatímco jiné Evropské země nařizují karanténu a zakazují veřejné akce, vláda Velké Británie v čele s premiérem Borisem Johnsonem se rozhodla pro jinou strategii v boji s koronavirem.

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Březen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace