Filtrované položky podle data: úterý, 02 červen 2020

Layout hudebního časopisu Music spot

Zveřejněno v: DTP žurnalistika
1. Cíl práce Cílem mé práce je navrhnout layout fiktivního hudebního měsíčníku Music spot, který kromě reportáží, rozhovorů a recenzí přináší také portréty jednotlivých hudebníků a skupin a snaží se poskytnout čtenáři hlubší kontext vzniku písní či alb. Nejčastějším hudebním žánrem vyskytujícím se v periodiku je rock. Zaměřuje se nejen na aktuální střední proud, ale také na interprety a skupiny, jež na hudební scéně figurují již desítky let, jako například Bob Dylan objevující se právě na obálce navrhovaného čísla.
Ministerstvo práce a sociálních věcí v roce 2019 nebylo schopné najít 2 miliardy a zafinancovat sociální zařízení. Tentýž rok platily už přes půl roku slevy na jízdné pro studenty a seniory na které ale peníze vláda našla, a to konkrétně sedm miliard korun. Proto pětadvacetiletá Tereza Novotná založila sbírku, kde primárně přispívali studenti právě ušetřenými penězi z jízdného. „Ráda kupuji máslo v akci. Tak šetřím já. Víc nepotřebuji. Daruji proto své uspořené měsíční jízdné hospici,“ napsala Andy na stránce darujeme.cz. „Jsem důchodce a posílám „příspěvek“ na jízdné,“ napsala Jarmila Chánová. „Skvělý nápad, který jsem zahlédl na sociálních sítích. Přispívám svoji částku, kterou jsem díky slevě na jízdné tento měsíc ušetřil,“ napsal anonymní dárce.

ANKETA: Jak se na slevy dívá veřejnost?

Zveřejněno v: psaná žurnalistika
Nastavené slevy jsou pro studenty a seniory, a tak jsem ve vlaku, který měl namířeno do Prahy vyzpovídala pár cestujících, abych zjistila, jak na slevy reagují a co si o tom myslí.
Je 1. ledna 02:45 a já vstávám na první letošní směnu. Ano, čtete správně, nepřepsala jsem se a vážně vstávám před třetí hodinou ranní! O směnu na Nový rok každý stevard ve vlaku vyloženě touží. Tiše tak doufám, že vlak bude poloprázdný a bude z toho směna za odměnu. Opak je ale pravdou. Poté co se upravím, převleču do naší typické uniformy s výraznou růžovou košilí, která je vidět na míle daleko a je velkým poznávacím znamením pro cestující, si k snídani beru tablet a zapínám Ybus (program, kde vidím, jak je daný spoj vytížen a kdo, kam cestuje).

Slevy na jízdném pro studenty a seniory

Zveřejněno v: psaná žurnalistika
ČESKÁ REPUBLIKA – Slevy na jízdné. Téma, které v roce 2018 některé studenty a seniory ohromilo, jiní navýšení slevy brali jako snahu vlády vetřít se do přízně těmto dvěma generacím. Studenty na vysokých školách to rozdělilo na dva pomyslné tábory. Jedni slevy vítali, protože uleví jejich peněženkám, druzí by peníze raději investovali do něčeho jiného a tento krok vlády jim přišel zbytečným mrháním státních peněz.
1) CÍL PRÁCE Cílem samostatného projektu je čtenáři představit téma navýšení slevy na jízdné pro studenty a seniory z původních 25 % na 75 %. Čtenář získá podvědomí o nastavení slev, proč někteří studenti navýšení slevy odmítali, také proč je veřejná doprava právě pro tyto dvě skupiny stále více atraktivnější a jak tento fakt vnímají dopravci. A jak se k tomuto kroku po dvou letech postavilo Ministerstvo dopravy, které bylo nucené od letošního roku slevy zastropovat. Cíle práce bude dosaženo sérií textů, které budou tvořeny reportáží, publicistickým článkem, anketou a rozhovorem.

Slamy za časů korony

Zveřejněno v: psaná žurnalistika
Co bude se slam poetry v době virové krize, a hlavně po ní, se v komunitě začalo řešit už s příchodem prvních vládních opatření. Veřejné kulturní akce dostaly stopku mezi prvními a pro řadu performerů to znamenalo najít si ze dne na den náhradní přivýdělek či novou výplň času. Za poslední dva měsíce vznikaly unikátní online přenosy, ať už v rámci streamů na Mall TV (kde se jednalo především o předskok známějším kapelám) či z vlastní iniciativy performerů z různých částí země.

Vem mikrofon a prostě mluv

Zveřejněno v: psaná žurnalistika
Zažít slam na vlastní kůži mě lákalo už od střední školy, bohužel se u nás v maloměstě o poezii naživo prakticky nic nevědělo. Přivedly mě k tomu vlastně až kamarádky ze střední, kterým jsem dala přečíst svoje verše reflektující mé tehdejší největší problémy. Vztahy.

Větší alterna se hledá jen stěží

Zveřejněno v: psaná žurnalistika
Česká slam poetry cestuje nejen k východním sousedům a mimo území Evropy, ale letos bude pátým rokem u krajanů v rumunském Banátu. Anatol Svahilec tam jel poprvé pouze se skupinkou standupistů a možná vůbec netušil, do čeho sebe a své slamové přátele namáčí. V roce 2018 upustil od sólového výstupu a sbalil s sebou další tři velikány slamové scény. Minulý rok mu tuhle dobrodružnou cestu zkřížilo moderování jiného festivalu, a tak za sebe poslal tři finalisty a jednu slováckou vílu.

Salám a petry

Zveřejněno v: psaná žurnalistika
Tři minuty, autorský text a žádná rekvizita. Tři pravidla, která svazují všechny nadšence do slam poetry, kteří předvádí svůj „orální um“ mnohdy kritickému publiku. V Česku se fenomén živé poezie rozvíjí od roku 2003, kdy se v rámci olomouckého festivalu Poezie bez hranic uskutečnil první ročník mistrovství republiky. Od té doby se toho mnoho změnilo a z čistě undergroundového žánru se pomalu stává poněkud komerční záležitost.
Strana 1 z 3

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace