Filtrované položky podle data: středa, 03 červen 2020

ZÁMĚR: Starostové a média

Zveřejněno v: psaná žurnalistika
1) CÍL PROJEKTU: Cílem mého projektu bylo zmapovat a přiblížit fungování a vztahy mezi starosty na Slovácku a regionálními médii. Běžně se v médiích setkáváme s vyjádřeními politických ikon České republiky k událostem nejrůznějších typů, od budování dálnic, přes schvalování rozpočtu až po současnou koronavirovou krizi. Chtěl jsem proto formou článků přiblížit, jak vypadá politická žurnalistika v mikroregionu, jež je mi blízký a mám s touto formou žurnalistiky osobní empirickou zkušenost.
1. Cíl Cílem mého samostatného projektu nazvaného Mladí mužští spisovatelé je poodhalit myšlenky začínajících umělců a mechanismy vzniku samonákladových děl. Snažím se popsat jejich motivy a dovést jednotlivé umělce k reflexi své tvorby, která skoro vždy začíná v jejich útlém věku. Ve středu mého zájmu stojí především jejich díla vydané samonákladem. Jako hlavní zdroj budu používat publicistické rozhovory, které jsou pro pochopení básníkovi cesty zásadní, a sbírky, které jsou stěžejními díly jejich poetiky.
K psaní se dostal díky kresbě. Jeho první básnická sbírka Nádech pod roušku života vyšla samonákladem v roce 2012. Od té doby Radek Czimbrich píše na svůj web, kde mu každý rok vychází minimálně jedna sbírka. Po sedmi letech nyní rekapituluje svůj život a je rozhodnutý se psaním skončit. Na to, proč chce přestat psát, jsem se Radka zeptala v příjemné kavárně v Olomouci.
Adam Hošek je trojnásobným vítězem Literární soutěže pro studenty Univerzity Palackého v Olomouci. Ta mu v rámci úspěchu vydala minulý rok básnickou sbírku A na stromech les. Hošek před tímto debutem publikoval básně v časopisech Tvar, Host, Herberk a ve sbornících literárních soutěží. S Adamem jsme v době pandemie debatovali přes Skype o úspěchu, poezii a procesu vydání této sbírky.
Jan Pášma působil před nástupem na pozici mluvčího Městského úřadu v Uherském Hradišti ve zlínském AZ rádiu, které je dnes již známé jako rádio Rock Max a také jako redaktor MF DNES. Moc šancí si při konkurzu na svou současnou pozici nedával, přesto jej však vyhrál a již devět let působí na Městském úřadě v Uherském Hradišti.

Když forma zabije obsah

Zveřejněno v: psaná žurnalistika
O Martinu Synkovi v okolí Českotřebovska v intelektuálních kruzích neslyšel jen málokdo. Od pubertálních let se úspěšně věnuje několika uměleckým zálibám. Skvěle fotí, v semnácti letech se začal věnovat žurnalistice. Psal do Deníku nebo na web prestižního týdeníku Respekt, kde sdílel recenze a kulturní postřehy, které psal na web Proti šedi. Nyní studuje obor Dramaturgie a scenáristika na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku a recenzím se stále okrajově věnuje. Za text divadelní hry Jinotaj v roce 2018 získal Ozvěnu Studentské Thálie. 

Starostové vs média na Slovácku

Zveřejněno v: psaná žurnalistika
V rámci větších mediálních institucí České republiky se, co se politiky týče, obvykle potýkáme při čtení rozhovorů a vyjádření k různým událostem s významnými osobnostmi české politické scény. Jak ale vypadá žurnalistická spolupráce s politiky na regionální úrovni? A co řeší v rozhovorech s lokálními médii starostové menších obcí nejčastěji? Sám jsem strávil pár měsíců v roli regionálního redaktora a v následujícím textu se pokouším nastínit a okomentovat, jak náš denní chleba v rámci „politické“ žurnalistiky vypadá.

Samonáklady, metla básníků

Zveřejněno v: psaná žurnalistika
Pokud zadáte do vyhledávače Google slovo samonáklad, objeví se stovky zaručených návodů, jak vydat knihu na vlastní a samozřejmě co nejmenší náklady. Pokud má člověk na bankovním účtu dostatek peněz, je možné vydat naprosto cokoli. Cena jedné knihy menšího formátu i rozsahu se pohybuje okolo 130 korun za kus. Jsou však taková díla hodnotná?
A na stromech les je básnická sbírka Adama Hoška, mladého studenta bohemistiky a historie na Univerzitě Palackého. Ten o sobě dává pravidelně vědět při vyhlašování Literární soutěže zmíněné univerzity, kde už několik let po sobě sbírá ocenění. Právě díky těmto úspěchům mu minulý rok univerzita vydala sbírku, která je Hoškovým debutem.

Hongkong, věčné území protestů

Zveřejněno v: psaná žurnalistika
Sedmimilionová, oficiálně zvláštní administrativní oblast Hongkong, zažívá v posledním roce největší protesty v historii země. K tomu, abychom demonstrace mohli pochopit, je zapotřebí nahlédnout do minulosti na události, které vedly až k dnešním masovým protestům.
Strana 1 z 7

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace