Filtrované položky podle data: čtvrtek, 04 červen 2020

Dudy – má celoživotní láska

Zveřejněno v: rozhlasová žurnalistika
Dudy – má celoživotní láska Samostatný projekt: kulturní specializace/rozhlasová žurnalistika Autor: Radka Kmochová Rok zpracování: 2020
Jeden z prvních, a veřejně nejznámějších, členů uherskohradišťské sítě Občanského fóra. Pan Stránský působil před založením Občanského fóra v Okresním klubu mládeže UHáčko, v němž mimo jiné pořádal setkání s některými z na tehdejší dobu nepohodlnými umělci. Po zásahu policie na Národní třídě se věcí daly rychle do pohybu. Spolu s přáteli, kolegy nebo i neznámými lidmi založil místní síť OF a díky své výřečnosti a přesvědčení se stal z častých mluvčích strany. Jak na tuto dobu vzpomíná? Jaké byli jeho zkušenosti s místními komunistickými předáky? A co myslí o současném stavu naší politiky?
Nedávno jsme oslavili třicetileté výročí sametové revoluce. Československo se díky ní osvobodilo od totalitní vlády komunistické strany a stalo se opět demokratickým státem. K tomu výrazně pomohl klub Občanské fórum, založený Václavem Havlem. V roce 1990 strana vstoupila do voleb, které suverénně ovládla, ale následující rok se kvůli vnitřním sporům rozpadla. Na její místo nastoupilo několik stran, mj. i Občanská demokratická strana, která jako jediná přežila do dnešních dnů.
V ruku v ruce se sametovou revolucí vzniklo politické uskupení, které si dávalo za cíl dát zemi po odchodu komunistů od moci do pořádku a vrátit ji do jejího původního, demokratického režimu. V jeho čele stál dramatik, spisovatel, disident a pozdější prezident Václav Havel. Do známosti vešlo pod zkratkou OF – Občanské fórum. Jeho znakem se stalo dnes už legendární OF se smajlíkem uprostřed O.

Slovácké muzeum se vrátilo do roku 1989

Zveřejněno v: psaná žurnalistika
V rámci oslav svržení komunistického režimu uspořádalo Slovácké muzeum výstavu Sametová revoluce v Uherském Hradišti. V ní zachycuje průběh dění převratu v obrázcích, vzpomínkách a scénách, jakoby vypadlých z doby normalizační. Prohlídka proběhla od 14. listopadu 2019 do 11. března 2020, kdy musela být kvůli koronavirové pandemii předčasné ukončena.
O svém členství v Občanském fóru žádný rozhovor neposkytl, ačkoliv šlo o jednoho z jejich zakladatelů. V průběhu revoluce se aktivně zapojil do dění ve městě, mj. i tím, že se zapojil do koordinačního výboru Občanského fóra a diskutoval s komunistickými předáky. Po převratu se stal fotografem na volné noze a uspořádal už několik výstav po celé republice. Měl jsem příležitost se s ním seznámit a zeptat se ho na několik otázek ohledně převratu, jeho působení v OF a nakonec i jeho práci.
Hradec Králové – Stolní tenisté SKST Cheb zvládli veledůležitý zápas 18. kola extraligy mužů. V souboji předposledního a posledního týmu tabulky, který mohl hodně napovědět o tom, kterého z této dvojice potká na konci sezony sestup, udolal domácí TJ Sokol Hradec Králové 4:3 na zápasy. Rozhodující bod zařídila ve čtyřhře dvojice Tomáš Tregler/Radek Skála.
Dlouhá léta platí za nejlepšího hráče české extraligy a experty neustále překvapovalo, že nikam neodešel. Devětadvacetiletý český reprezentant Tomáš Tregler se však rozhodl, že přišel jeho čas. Před sezonou 2019/2020 měl přestoupit do polské Toruně, kde měl dělat společnost dalšímu reprezentantovi Jiřímu Vráblíkovi, který už získal dva polské tituly. Jenže z angažmá na poslední chvíli sešlo. A tak se Tregler ještě minimálně na jednu sezonu rozhodl zůstat v Česku. Posílil původně jeden z nejslabších týmů ligy, SKST Cheb, a na svém renomé nejlepšího domácího hráče ani po tomto přestupu nic neztratil.

Lukáš Hobl: Být ve vězení bych nikomu nepřál

Zveřejněno v: psaná žurnalistika
Platil za jeden z největších krajských stolně-tenisových talentů. Dnes jednadvacetiletý Lukáš Hobl se však dostal vlastní vinou na místa, kam se žádný sportovec dostat nechce. Okresní soud v Karlových Varech ho v polovině roku 2019 poslal za způsobení těžké dopravní nehody v opilosti nepodmíněně do vězení. Nyní hodlá Lukáš Hobl znovu oživit kariéru.
Pohled na stolně-tenisovou mapu České republiky musí obyvatele Karlovarského kraje přinejmenším znepokojovat. Třebaže je stolní tenis v České republice na amatérské úrovni velice populárním sportem, což dokazují počty hráčů v okresních či krajských soutěžích, s přechodem k poloprofesionální a profesionální úrovni se hlavní centrum stolního tenisu v České republice přesunuje zejména do okolí hlavního města a k východním hranicím republiky. Na Karlovarský kraj tak ve vzájemném porovnání s ostatními kraji zůstává v drtivé většině případů poslední pozice, a to jak v mládežnických kategoriích, tak i v kategorii dospělých.
Strana 1 z 3

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace