Filtrované položky podle data: leden 2021

Kalousek složil poslanecký mandát

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Po dvaadvaceti letech práce v Poslanecké sněmovně opouští nejvyšší politiku bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Svou rezignaci na post poslance oznámil na úterním jednání Sněmovny, tři týdny po vyhlášení termínu podzimních sněmovních voleb. Už v létě loňského roku však řekl, že v těchto volbách již kandidovat nehodlá.

Jak koronavirová pandemie ovlivnila pionýry?

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Pandemie koronaviru nám za poslední rok všem změnila život. Někomu k lepšímu, někomu přesně naopak. Všichni víme, že se všemožné restrikce dotkly převážně podnikatelů nebo malých firem. Ale jak tuto situaci zvládají organizace jako například Pionýr?
V úterý Národní sportovní agentura (NSA) zveřejnila výsledky svého průzkumu, kde zjišťovala „vztah Čechů ke sportu, a jak jsou podle nich jednotlivé sporty atraktivní z diváckého pohledu a z pohledu jejich aktivního provozování“. Vlna kritiky, která se na tento bohulibý počin snesla zejména od fotbalových funkcionářů a sportovních (fotbalových) žurnalistů je masivní. Proč bychom si ale kritiku měli dělit nejméně dvěma? Více v komentáři.

Na turnaji Oktagon 21 s novinkami a elitou domácí scény

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Brno – Na konci ledna se v brněnském Bobycentru představí bojovníci Oktagonu. Na prvním turnaji desetiletí se můžeme těšit na několik novinek. Nebudou chybět hvězdy domácí scény, představí se legendy Petr Kníže, Ivan Buchinger, talenti Tereza Bledá a Matěj Peňáz, nebo bývalá bojovnice UFC Lucie Pudilová.

Zemi původu se dozvíme z EANu

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Rádi byste znali výrobce produktu, který zamýšlíte koupit, ale nemůžete jej na obale najít? Věnujte pozornost EAN kódu na obalu. Čárový kód jasně a rychle identifikuje výrobek. Nejdůležitější jsou první tři číslice.
Olomoucký kraj je na případy problémů v životním prostředí vcelku pestrý. Položili jsme proto na toto téma celkem tři otázky deseti kandidátům z deseti různých politických uskupení. Jednak jsme se ptali na stav životního prostředí v kraji a možná řešení, dále pak na zábor půdy u Hněvotína a kůrovce v Jeseníkách. Jak moc se kandidáti shodují a co vnímají jako nejpalčivější problém?
Mistroství světa juniorů v hokeji je za námi a diváci se rozhodně měli na co dívat. Oslnivá jízda Kanady, nečekaný obrat finské kavalérie a houževnatí Němci. Přesně tyto příběhy psala edmontonská bublina, která se na dvanáct dní stala domovem mezinárodního hokeje.
Praha - Trikolóra po vzoru SPD požaduje referendum o vystoupení nebo chceme-li o setrvání v EU. Referendum by se podle Václava Klause ml. mělo jmenovat „referendum o setrvání v EU“. Rozdílem mezi SPD a Trikolórou je to, že Trikolóra požaduje referendum každé čtyři roky a mělo by být součástí sněmovních voleb. Klaus ml. argumentuje tím, že více jak polovina zákonů, které přichází z Evropské Unie jsou směrnice, které jsou přijímaný automaticky. „Není možné, aby se o 60 % záležitostí nijak nehlasovalo. Není to otázka toho, zda máme nebo nemáme rádi EU, je to základní demokratická otázka,“ zmiňuje Klaus na webových stránkách hnutí.
Anglie - Ještě před rokem by si málokdo vsadil na to, že rodák z Havlíčkova Brodu bude stavebním kamenem základní jedenáctky jednoho z anglických týmů. Opak je ale pravdou. Tomáš Souček v Anglii řádí. Na Nový rok opět skóroval, tentokrát v zápase proti Evertonu, když se v 86. minutě nejrychleji zorientoval a dorazil míč do sítě.
San José - V roce 2021 nás čeká spousta změn. Jednou z nich je ukončení podpory přehrávače Flash Player od společnosti Adobe a to od 31. prosince 2020. První zmínky o konci padly už v roce 2017. Flash již od devadesátých let umožňoval zobrazení SWF (ShockWave Flash) souborů, které snad každý někdy otevřel. Jedná se totiž o online hry, videa nebo animace. I známý YouTube dříve Flash využíval ke spouštění svých videí.
Strana 1 z 2

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Leden 2021 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace