Jan Kvapil

Jan Kvapil

Neznámá hrdinka Květoslava Bartoňová

Zveřejněno v: psaná žurnalistika
Všichni víme, jak je válka hrozná. Přináší utrpení a zkázu, lidé v jejím jménu páchají nelidská zvěrstva, plodí pláč a bolest. Někdy však dá válka vyniknout výjimečnému charakteru člověka, ukáže jeho laskavé srce, soucit a nechá vykvést jeho nejlepší vlastnosti v plné síle, které by za normálních okolností možná zůstaly skryté. O tom je příběh Květoslavy Bartoňové.

Medailon Květoslavy Bartoňové

Zveřejněno v: psaná žurnalistika
Květoslava Bartoňová, roz. Axmanová se narodila v Olomouci 7. března 1928.
Filmová přehlídka Diletant představuje tvorbu olomouckých amatérských tvůrců. Přestože název každoročního festivalu zůstává pořád stejný, o diletantskou tvorbu už dávno nejde. Přesvědčit se mohli diváci ve středu 29. dubna v prostorách Konviktu.

Úspěchy Tondy Blaníka

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Satirický seriál Kancelář Blaník vybojoval další ocenění. Na festivalu Finále Plzeň dostal od poroty zvláštní uznání. Není to ale zdaleka jeho první úspěch.

Výborný kameraman Wally Pfister poprvé režisérem

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Nový film Transcendence naplnil očekávání. Očekávání, že bude jen dalším ideologickým sci-fi, které rozdělí lidi a jejich ideje na dobré a zlé. Snímek přesně označuje, kteří jsou kteří, ale už neříká, proč tomu tak je.

Švédský Forrest Gump

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Pro svět jen málo známý režisér, scénárista a herec Felix Herngren uvedl na plátna film Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel. Jedná se o svým způsobem švédskou verzi Forresta Gumpa, ale jen těžko byste v ní hledali sentiment a klišé. Velice vtipný exkurz evropskou historií 20. století je plný černého, ironického a hlavně inteligentního humoru.
Režisérský počin Wes Andersona je tak trochu výletem do říše divů. Film Grandhotel Budapešť spolehlivě obchází veškeré konvence, anebo je prostě boří jejich zveličováním. A výsledek je vynikající. Zesměšněním směšného se humor nezmenšuje, ale naopak násobí.

Intersteller - mezihvězdný film

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Už dlouhou dobu fanoušci sci-fi sdílí své nadšení z chystaného filmu Intersteller. To však postupně opadávalo po dlouhých 6 let. V této chvíli už se můžeme těšit na 7. listopad 2014 - den chystané premiéry.  

Diletant Marek Čermák a jeho Hrdina

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Tradiční premiérová projekce olomouckých nezávislých tvůrců letos představila čtyři snímky. Projekt s názvem Diletant každoročně přináší přehled amatérských filmů vznikajících na pozadí Olomouce.

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace