čt., 26. říjen 2017 19:43

Úsovští fotbalisté zničili béčko Rudy

Hřiště v Bohutíně Hřiště v Bohutíně Zdroj: webové stránky obce Bohutín
Bohutín – Fotbalisté FK Úsov si připsali další vysokou výhru a po rozpačitém úvodu sezóny ničí jednoho soupeře za druhým. Na hřišti v Bohutíně, kde B-tým Tělovýchovné jednoty Ruda nastupuje, porazili v neděli domácí fotbalisty rozdílem 1:8.

Oba týmy spolu sousedily v tabulce, proto toužily po vítězství. Hladovější ovšem byli hosté. Už ve 2. minutě našel David Iša skvělou přihrávkou za obranu Michala Obírala a hostující záložník nedal brankáři Horníčkovi šanci. O šest minut později lovil Horníček míč ze sítě znovu. Přímý kop domácí obrana odvrátila, ovšem pouze k nohám Jaroslava Skoumala, který dalekonosnou ránou propálil domácího gólmana. Hororový začátek pro domácí dokonal ve 12. minutě svým čtrnáctým gólem v sezóně nejlepší střelec soutěže Jan Ptáček. Hráči Rudy poté zabrali. Několik solidních šancí však zlikvidoval úsovský Miroslav Heža. Skóre se opět měnilo o čtvrt hodiny později. Navrátilec do sestavy FK Úsov David Iša individuálně pronikl na hranici šestnáctky a zamířil přesně mezi tři tyče domácí brány. Na mokrém terénu docházelo často ke tvrdým zákrokům. Jeden z nich vedl k penaltě pro hostující celek. Nabídnutou příležitost však ve 40. minutě Lukáš Šotola nevyužil. Jeho slabou střelu Horníček vyrazil.

Do druhého poločasu obě mužstva vlétla ve vysokém tempu. Skvěle hrající David Iša upadl ve vápně soupeře, což mělo za následek další pokutový kop pro fotbalisty Úsova. Tentokrát se k němu postavil zkušený Jakub Diviš a se štěstím ho proměnil. Hned za pár minut navyšoval skóre opět Ptáček. Domácí stoper Ivo Fišer hrubě podcenil Skoumalův dlouhý odkop od branky, míč ho přeletěl a vyslal Ptáčka do samostatného úniku. Fotbalisté Rudy se nemohli dostat ze svojí poloviny hřiště. Úsováci je přehrávali ve všech směrech. Velkou šanci zahodil Ondřej Hlaváč po perfektní sólové akci. V 77. minutě hostující Michal Hlaváč nastartoval závěrečnou divokou čtvrthodinu. Na hraně šestnáctky převzal těžký míč, přehodil Tomáše Tesaře a fotbalovou lahůdku zakončil střelou z voleje za Horníčkova záda. O pár minut později střídající hráč FK Úsov Filip Kudrna napodobil Išovu gólovou akci z prvního poločasu, kdy z hranice pokutového území obstřelil Horníčka. Domácí gólman dnes neměl svůj den. Fotbalistům Rudy se podařilo vsítit alespoň čestný gól, když minutu před koncem zápasu unikl hostujícím obráncům Filip Nagy a překonal Hežu.

Zápas, na který přišlo 50 diváků, řídil sudí Miroslav Trávníček. Hráči FK Úsov díky vítězství udrželi třetí místo v tabulce, zatímco Ruda spadla na sedmé místo.