Logo
Vytisknout tuto stránku

Společnost Cambridge Analytica spojená se zneužíváním dat oznámila svůj konec

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Facebook čelí kritice kvůli zneužití dat několika desítek miliónů uživatelů
Facebook čelí kritice kvůli zneužití dat několika desítek miliónů uživatelů Zdroj: foter.com
Londýn - Firma, která měla pomoci současnému americkému prezidentovi v průběhu voleb, končí. Od poloviny letošního března čelí vyšetřování kvůli únikům dat ze sociální sítě Facebook.

Cambridge Analytica požádala o zahájení insolvenčního řízení a s okamžitou platností ukončila svoji činnost. Stejně postupovala její britská mateřská společnost SCL Group. Jako první s informací přišel americký list The Wall Street Journal. Ten dále uvádí, že firma v poslední době zaznamenala ztrátu zákazníků a v souvislosti s vyšetřováním se setkala s vysokými náklady.

Společnost Cambridge Analytica se stala předmětem vyšetřování kvůli aféře s úniky dat z 87 miliónů uživatelských profilů na Facebooku. Jeho Šéf Mark Zuckerberg přiznal praktiky, kterých sociální síť využívá. Vyšlo například najevo, že systém měl kontrolu i nad soukromými zprávami. Cambridge Analytica získaná data využila například během amerických prezidentských voleb ve prospěch Donalda Trumpa.

Naposledy upraveno:
Michaela Susedíková

Nejnovější od Michaela Susedíková

Související články

Joomla SEF URLs by Artio
2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz