Logo
Vytisknout tuto stránku

Zaměstnavatelé hledají posily na prosinec

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Brigádnice na vánočních trzích
Brigádnice na vánočních trzích Zdroj: Foto autorka
Česká republika – Tržby v obchodech jsou v prosinci až několikanásobně vyšší oproti zbytku roku. Kvůli provozu mají zaměstnavatelé problém dostatečně obsadit směny. Brigádníci jsou potřeba hned v několika odvětvích.

Pracovní sílu shánějí zejména obchody. Během prosince očekávají několikanásobně vyšší návštěvnost zákazníků. Často mají prodloužené otevírací doby. V oblasti pohostinství je také sháňka po brigádnících. Nejsou třeba žádné speciální dovednosti. Nabídka práce je pestrá. Od fast-foodů, přes vánoční trhy, až po restaurace.

Zaměstnavatelé se snaží být v nabídce pracovní doby flexibilní. Ocení i výpomoc na pár hodin denně. Brigádníkem se tak může stát student, matka na mateřské i senior. „Vzhledem k našemu směnnému provozu jsme schopni vyjít vstříc individuálním časovým požadavkům a přizpůsobit pracovní režim potřebám brigádníka,“ uvedla mluvčí hypermarketů Globus Rita Gabrielová.

Největší poptávka po brigádnících je o letních prázdninách a v prosinci. Sezónní nábor, kdy všichni zaměstnavatelé začnou přijímat brigádníky najednou, už ale dva roky nefunguje. Proto se firmy spoléhají na dlouhodobou spolupráci s brigádníky. Nové přírůstky hledají během roku. „Sháníme brigádníky po celý rok. Nicméně v létě se studenti skutečně po brigádě poohlížejí nejvíc a je šance, že u nás pak zůstanou,“ říká Jan Kanzelsbeger, vlastník 62 knihkupectví.

Naposledy upraveno:
Barbora Slezáková

Nejnovější od Barbora Slezáková

Související články

Joomla SEF URLs by Artio
2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz