út., 22. leden 2019 19:14

Kvitová postoupila v Melbourne a vysloužila si velký aplaus

Petra Kvitová na Australian Open Petra Kvitová na Australian Open Zdroj: Reuters
Australian Open – Česká tenistka Petra Kvitová je po pěti letech v semifinále tenisového grandslamu. Nově se může stát světovou jedničkou.

Kvitová v emotivním zápase vyřadila domácí hráčku Asleigh Bartyovou. Soupeřku zdolala lehce ve dvou setech bez ztráty podání 6-1 6-4. O šest let mladší kolegyni porazila česká tenistka před pár dny ve finálovém souboji v Sydney. Vylepšila si tak společnou bilanci zápasů na 4-0.

První set zvládla Kvitová za 28 minut a nedala soupeřce téměř žádnou šanci. Druhá sada byla vyrovnanější, Bartyová vyvíjela větší nátlak, kterému ale Kvitová odolala. V deváté hře získala češka brejk, který při svém podání vzápětí potvrdila.

Emotivní byl moment, kdy se reportér Jim Courier ptal Petry Kvitové na otázky po zápase. Naznačil to, čím si hráčka musela v poslední době projít. Narážel tak na přepadení, které se odehrálo v prosinci 2016, kdy jí útočník těžce poranil ruku, ve které tenistka drží raketu. „Opravdu jsem si nepředstavovala, že budu moci hrát znovu takové zápasy na takovém stadionu“, řekla v rozhovoru dojatá Kvitová se slzami v očích. Tenistka si vysloužila velký aplaus australského publika, kterému se po zápase skromně omluvila, za vyřazení jejich domácí hráčky Bartyové.

Kvitová má po úspěšném boji šanci stát se světovou jedničkou. V dalším zápase ji čeká Američanka Danielle Collinsová ze Spojených států. Kdyby však Kvitová neuspěla, její osud bude v rukou ostatních hráček, zejména pak v rukou další české hráčky Karolíny Plíškové, která by nesměla turnaj vyhrát.