Logo
Vytisknout tuto stránku

Studenty na kolejích vzbudil požár

Ohodnoťte tento článek
(6 hlasů)
Hasičský zásah na kolejích Bedřicha Václavka
Hasičský zásah na kolejích Bedřicha Václavka Zdroj: Dominika Plavková
Olomouc - Na studentských kolejích Bedřicha Václavka v pondělí ráno hořelo. K požáru došlo v nejvyšším patře bloku A. Ve společné kuchyňce hořela rychlovarná konvice, od které se plameny rychle šířily dál.

Asi v pět hodin mě vzbudily hasičské sirény, myslela jsem si ale, že hoří někde naproti," popisuje Lenka Chromčáková, jedna ze studentek. Až když jsem na chodbě ucítila kouř, začala jsem panikařit," dodává Lenka. Nájemníci z devátého a desátého patra byli evakuováni před budovu. Hasiči však požár uhasili téměř okamžitě, po necelé půlhodině se studenti mohli vrátit do svých pokojů. Policie místo zapečetila. Shořela nejen rychlovarná konvice, ale i indukční deska a digestoř. Kuchyňka, společná pro celé patro, musí projít kompletní rekonstukcí. Což zkomplikuje život čtyřiadvaceti nájemníkům nejvyššího patra. Ti jsou tedy prozatím nuceni využívat kuchyňku v devátém patře. Způsobená škoda se stále vyčísluje, už teď je ale jasné, že přesáhne sto tisíc korun. Celá věc je nyní v šetření policie. Požár totiž pravděpodobně vznikl cizím přičiněním.

Naposledy upraveno:
Dominika Plavková

Nejnovější od Dominika Plavková

Související články

Joomla SEF URLs by Artio
2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz