Logo
Vytisknout tuto stránku

Svět modelingu válcují plus size modelky

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Svět modelingu válcují plus size modelky Zdroj: idnes. cz
V dnešní době si můžeme na sociálních sítích, stránkách e-shopů s oblečením a dokonce i na přehlídkových molech všimnout, že se čím dál častěji objevují fotky modelek, které nemají zrovna míry 90-60-90. A doslova tím mění svět modelingu, jak ho známe.

Když se řekne modelka, každý z nás si nejspíš představí extrémně vysokou a extrémně hubenou dívku s nohama dvakrát tak dlouhýma, než je zdrávo. Protipólem k těmto „učebnicovým" modelkám jsou pak ty plus size, tedy holky z masa a kostí nebo taky, jak se říká, „krev a mlíko", které ukazují, že modeling není jen pro ty zdánlivě naprosto dokonalé a bezchybné.

Jednou z velkých výhod, které tento aktuální trend přináší, není jen variabilita zobrazování skutečnosti na internetu, ale především z psychologického hlediska může mít velký vliv na dospívající dívky i zralé ženy. Protože, co si budeme povídat, každá žena, která nebyla obdařená zrovna vosím pasem a nohama až do nebe, si občas se závistí v očích prohlížela ty dokonalé fotky na instagramu a propadala skepsi, proč nevypadá podobně. Jasně, jak známo, ženy se sebou nejsou skoro nikdy spokojené (známe), mám rovné vlasy, chci kudrnaté, mám hnědé oči, chci modré. Ale i když se přes tohle všechno přeneseme, vliv sociálních sítí a internetu obecně na psychiku dívek, zejména dospívajících, je naprosto neoddiskutovatelný. A vyzáblé modelky v časopisech k budování zdravého sebevědomí, které je v tomto věku klíčové, zrovna moc nepomáhají. Příkladem budiž nám stále narůstající množství žen trpící poruchami příjmu potravy, které se jen od roku 2015 zvýšilo nejméně o patnáct procent.

A protože žijeme v době, kdy je vyjádřit anonymní zpětnou vazbu skoro tak stejně jednoduché jako nakoupit v supermarketu tři rohlíky a sýr, objevuje se kolem těchto modelek pořádný rozruch. Někdo je miluje a chválí, jak jsou přirozeně krásné, ukazují realitu toho, jak může vypadat ženské tělo, jiní je urážejí, častují vulgárními nadávkami a posílají do posilovny. A jak to tak bývá, pravda je zhruba někde uprostřed. Pokud je dívka spokojená i s dvaceti kily za hranicí obezity, na svět se usmívá, nepřísluší nám řešit a zkoumat její váhu, ale je důležité si uvědomit, že zdravotní následky jsou v takových případech nevyhnutelné a v budoucnu asi přinesou nemalé problémy. Tohle jednoduše záleží na hranici sebereflexe každého z nás.

Naposledy upraveno:
Linda Judasová

Nejnovější od Linda Judasová

Související články

Joomla SEF URLs by Artio
2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz