Logo
Vytisknout tuto stránku

Kvitová získala od WTA ocenění za fair play

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Kvitová získala poosmé ocenění za fair play
Kvitová získala poosmé ocenění za fair play Zdroj: ceskenoviny.cz
USA - Petra Kvitová již poosmé získala od Ženské tenisové asociace (WTA) cenu Karen Krantzcke za sportovní chování.

Dvojnásobnou vítězku Wimbledonu kolegyně tenistky zvolily za nejčestnější a nejsympatičtější hráčku roku již posedmé v řadě. Mezi dříve oceněné se řadí například Australanka Evonne Goolagong Cawley, Američanky Chris Evert a Lindsay Davenport, či Srbka Ana Ivanović, přičemž více než dvakrát tuto cenu získaly pouze Kvitová a Belgičanka Kim Clijsters, každá osmkrát.

,,Jsem velmi dojatá. Velice děkuji hráčkám, které pro mě hlasovaly. Hodně to pro mě znamená. Doufám, že budoucí generace bude sport milovat a respektovat tak, jak moc jej miluji a respektuji já," uvedla Kvitová na sociálních sítích.

Organizace profesionálních tenistek uděluje cenu Karen Krantzcke za fair play a příkladné vystupování na kurtu i mimo něj již od roku 1978. Krantzcke během své krátké kariéry (zemřela ve 31 letech) vyhrála juniorskou Australian Open a mezi ženami Roland Garos a hned dvakrát se dostala do semifinále Australian Open.

Naposledy upraveno:
Zlata Mašindová

Nejnovější od Zlata Mašindová

Související články

Joomla SEF URLs by Artio
2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz