Logo
Vytisknout tuto stránku

Ve věku 72 let zemřel předseda Senátu Jaroslav Kubera.

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Zemřel svéráz české politické scény
Zemřel svéráz české politické scény Zdroj: ČTK
Praha - Na následky akutních zdravotních problémů dnes dopoledne zemřel předseda Senátu Paralmentu České republiky Jaroslav Kubera.

Dlouholetý oblíbený politik, člen Občanské demokratické strany a bývalý teplický primátor dnes zemřel na následky akutních zdravotních problémů, pro ČTK to potvrdila tisková mluvčí Senátu Sue Nguyen. Úmrtí jednoho z nejvýraznějšího občanských demokratů oznámil v poledne na twitteru místopředseda ODS a předseda jejích senátorů Miloš Vystrčil. Politik, jehož poznávacím znamením byla zapálená cigareta, vedl 24 let statutární město Teplice a od loňského roku také horní komoru Parlamentu.

Zdravotní obtíže jej dle ČTK zastihly v jeho teplické senátorské kanceláři, zemřel při převozu do nemocnice. Jak uvedly Novinky.cz, Kubera byl mezi lety 1967 až 1968 členem KSČ. Před rokem 1989 pracoval v teplických podnicích Sklo Union Teplice a Elektrosvit Teplice. Kubera byl ženatý a má dvě dcery. Senátoři svolali mimořádné jednání organizačního výboru na úterný ráno, kde budou řešit náhlé úmrtí svého předsedy.

Naposledy upraveno:
Tomáš Holešovský

Nejnovější od Tomáš Holešovský

Související články

Joomla SEF URLs by Artio
2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz