Logo
Vytisknout tuto stránku

Senátoři rozhodnou o Kuberově nástupci do 19. února

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Schůze Senátu
Schůze Senátu Zdroj: www.senat.cz
PRAHA – Senátoři rozhodnou o novém předsedovi horní komory 19.února. Oznámili to předsedové senátních frakcí. Na post předsedy Senátu budou kandidovat současný první místopředseda Jiří Růžička (STAN), který po smrti Jaroslava Kubery dočasně vykonává funkci předsedy a předseda senátorů za ODS Miloš Vystrčil. Ten by mohl být příštím předsedou senátu, protože kromě podpory křesťansko-demokratických senátorů bude mít i podporu od senátorů za ANO.

 

Křesťanští demokraté a ANO chtějí Vystrčila podpořit zejména proto, že nehodlají měnit uspořádání Senátu. Protože Jaroslav Kubera byl předsedou Senátu za stranu ODS, chtějí, aby nový předseda byl rovněž z ODS.

Naopak STAN podle Petra Holečka (předseda frakce STAN) chce pozici předsedy Senátu proto, že Starostové a nezávislí se svými devatenácti senátory jsou nejsilnější frakcí Senátu, ODS má o jednoho méně.
Vládní strany ANO a ČSSD mají v Senátu menšinu. Celkem mají 20 senátorů, za ČSSD je senátorů 13, za ANO celkem 7. Opoziční strany mají v Senátu 68 mandátů. Zbylí dva senátoři jsou nezařazeni.

Naposledy upraveno:
Dušan Šiška

Nejnovější od Dušan Šiška

Související články

Joomla SEF URLs by Artio
2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz