Logo
Vytisknout tuto stránku

Český rozhlas má nové posluchače

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Českému rozhlasu se za měsíc březen zvýšila poslechovost
Českému rozhlasu se za měsíc březen zvýšila poslechovost Zdroj: portal.rozhlas.cz
ČR - Březen, měsíc karantény, ale také Českého rozhlasu, který zaznamenal zvýšený zájem o své audio služby. Během minulého měsíce si posluchači na webových stránkách rozhlas.cz a mujrozhlas.cz pustili téměř tři miliony pořadů. Hned po živém vysílání stanic Český rozhlas Radiožurnál a Český rozhlas Plus se stala nejvyhledávanějším obsahem na webu mujrozhlas.cz literárně dramatická díla a pořady pro děti.

Přímo na webových stránkách ČRo lidé nejvíce zpětně poslouchali obsah stanice Český rozhlas Dvojka a Český rozhlas Radiožurnál. Oproti tomu v aplikacích Spotify a Apple Podcasts se téměř o třetinu všech poslechů postaral Český rozhlas Radiožurnál společně se stanicí Radio Wave.

Na platformách Spotify, Apple Podcasts a YouTube si uživatelé poslechli přes 4,6 mil. pořadů a velký nárůst v poslechovosti zaznamenalo, i díky své nové mobilní aplikac,i také Rádio Junior. Jejím prostřednictvím si lidé během března pustili dvakrát více audio záznamů než v únoru.

„Českému rozhlasu se daří oslovovat široké publikum i mimo tradiční platformy. Dlouhodobě roste zájem o zpětný poslech obsahu na vyžádání tzv. on demand. A minulý měsíc byl zájem posluchačů rekordní. Lidé si pustili téměř tři miliony audií, a to jak na webu rozhlas.cz a audioportálu mujrozhlas.cz, tak v podcastových aplikacích,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Nejposlouchanějšími pořady na webech ČRo byly Četby na pokračování, Pokračování za chvilku a Host Lucie Výborné. V aplikacích pak měli nejvíce posluchačů Vinohradská 12, také Host Lucie Výborné, Historie českého zločinu, a nebo pořad Buchty.

Velký zájem byl i o rozhlasové pořady, které se v podobě videozáznamu publikují na YouTube. Za rok 2019 měly tyto pořady dohromady 35 milionů zhlédnutí a jenom během minulého měsíce přibyly necelé čtyři miliony.

Během března lákal web ČRo i na řadu speciálních projektů, mezi které patří například Nepovinná četba a Auditorium. Nepovinná četba je sérií předčítání autorských děl i oblíbených knih populárních osobností a autorů. A Auditorium je malá rozhlasová posluchárna, ve které posluchači každý den naleznou jeden klenot z archivu Českého rozhlasu, jenž odkazuje k aktuálnímu tématu.

Naposledy upraveno:
Zlata Mašindová

Nejnovější od Zlata Mašindová

Související články

Joomla SEF URLs by Artio
2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz