Logo
Vytisknout tuto stránku

Dánsko povolí cestování přes hranice milencům

Ohodnoťte tento článek
(2 hlasů)
Kodaň
Kodaň Zdroj: pixabay
Dánsko – Vláda Dánska začala uvolňovat restriktivní opatření proti koronaviru. Nově umožnila přechod hranic pro obyvatele Německa a Skandinávských zemí.

Lidé, kteří mají partnera, letní sídlo, dítě, vnouče, rodiče nebo prarodiče v Dánsku, mohou do země cestovat. S tím, že nemusí být občané Německa, Švédska, Norska nebo Finska, stačí pokud mají trvalé bydliště v jedné z těchto zemí. Stejně tak nemusí být člověk, za kterým cestují dánským občanem.

Cestující, kteří chtějí navštívit milence, nebo partnera, mohou tak učinit, pokud je pár spolu déle než šest měsíců a pokud se už potkali naživo. Dánská policie ovšem tvrdí, že tyto podmínky jsou flexibilní. Nicméně musíte předložit jméno a adresu svého partnera, k tomu také kopie e-mailů, fotek, nebo milostných dopisů. Informovala o tom agentura Reuters.

Nová pravidla však vyvolala nevoli mezi některými dánskými poslanci, podle nichž narušují právo na soukromí. Uvědomuji si, že jsou to velmi intimní záležitosti, ale rozhodnutí o vpuštění partnera nakonec závisí na úsudku konkrétního policisty," řekl dánské televizi DR zástupce šéfa dánské policie Allan Dalager Clausen.

Naposledy upraveno:
Dominika Plavková

Nejnovější od Dominika Plavková

Související články

Joomla SEF URLs by Artio
2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz