Jiří Horák

Jiří Horák

Hradec Králové – V pondělí od 18 hodin začalo první čtvrtfinálové utkání v extralize ledního hokeje mezi domácím Hradcem Králové a hostujícím Litvínovem. V sérii na čtyři vítězná utkání Litvínov zvítězil v poměru 3:2 a má tedy po prvním zápase zatím blíže postupu do semifinále.
Chomutov – V rozhodujícím pátém utkání předkola play–off extraligy v ledním hokeji se v neděli od 15:30 střetli Piráti z Chomutova a Mladá Boleslav. Domácí celý zápas kontrolovali a vyhráli jednoznačně 6:1. Obrátili tedy stav série z 0:2 na konečných 3:2.
Olomouc – V pátek se Mora utkala na ledě v posledním zápase základní části s Kometou Brno. Hanáci potřebovali vyhrát za tři body, aby mohli pomýšlet ještě na účast v předkole. Ve vyrovnaném zápase sice zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech, do předkola play–off se však nakonec neprobojovali.
Olomouc – V neděli se Mora v sedmadvacátém kole Tipsort extraligy utkala doma s Litvínovem. Celý zápas byla lepším mužstvem a po bojovném a obětavém výkonu zápas nakonec ovládla v poměru 7:1.
Prostějov – V sobotu Jestřábi v rámci třicátého kola přivítali na svém ledě Trhače z Kadaně. I když už ve třetí minutě prohrávali, duel nakonec zvládli a vyhráli v poměru 6:2.
Hradec Králové - V neděli se uskutečnil jednodenní hokejový turnaj ročníků 2008 a 2009 v Hradci. Utkaly se v něm týmy Mountfield Hradec Králové, Dukla Jihlava, Bílí Tygři Liberec, Motor České Budějovice a HC Olomouc. Hrací systém turnaje byl 2x 15 minut.
Finové v posledním utkání turnaje Karjaly přetlačili Švédy a skončili třetí. Po vydařené druhé třetině si tedy připsali první tři body do tabulky Euro Hockey tour za výhru 4:1.