Jonáš Jelen

Jonáš Jelen

Miami - Prázdné držáky od pivních plechovek kriticky ohrožují mořský život a znečišťují pobřeží. S tím se snaží bojovat floridský pivovar Salwater Brewery, který vyvinul zcela rozložitelné a dokonce jedlé držáky, které mají pomáhat ochránit životní prostředí.

V Keni hořely sloní kly kvůli boji s pytláky

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Nairobi - Více než sto tun zabavené slonoviny nechala keňská vláda shořet, aby přesvědčila veřejnost o důležitosti ochrany slonů. Největší požár svého druhu zapálil v sobotu při slavnostním obřadu v národním parku Nairobi sám keňský prezident Uhuru Kenyatta.
Jakarta - Oskarový herec Leonardo DiCaprio je známý kromě herectví i svým častým vystupováním za ochranu životního prostředí. Při návštěvě Indonésie kritizoval na sociální síti indonéský průmysl s palmovým olejem, za což mu tamní vláda pohrozila deportací ze země.

V krokodýlí ZOO mají první letošní snůšku vajec

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Protivín - Zoologická zahrada v Protivíně je v České republice jedinou svého druhu. Její specializací je chov a ochrana ohrožených druhů krokodýlů. Právě samička kriticky ohroženého krokodýla siamského snesla první snůšku vajec tohoto roku. Návštěvníci si vejce mohou prohlédnout přímo v inkubátoru. Jde o šestý úspěšně odchovaný druh v protivínské zoo.

Nový model elektromobilu Tesla v předprodeji

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Automobilka Tesla, založená známým vizionářem Elonem Muskem, kterého někteří přirovnávají ke Stevu Jobsovi, zažívá v posledních letech obrovský boom. Tesla se jako jediná značka vyrábějící elektromobily může chlubit tak vyspělou technologií, že vedle jejích vozů vypadají konkurenční modely jako krabičky od sirek. A právě v letošním roce má Tesla za lubem posunout trh ekologicky nezávadných automobilů o další krok vpřed, a to svým novým výrobkem Tesla Model 3.

Japonsko nehodlá ukončit lov velryb

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Tokyo - Flotila čtyř japonských velrybářských lodí se vrátila ve čtvrtek z Antarktidy, kam se vydala koncem loňského roku. Na palubě přivezla úlovek 333 velryb, podle Japonců pro vědecké účely. Jde zhruba o třetinu průměrného ročního úlovku, který dříve Japonsko přiváželo. Dnes se jedná o maximální povolený počet.
San Diego - Síť amerických zábavních parků Mořský svět, jejichž hlavní atrakcí jsou akrobatická vystoupení kosatek, ukončí do roku 2019 program jejich odchyt a veškerá vystoupení. Na počátku tohoto zásadního rozhodnutí stál dokument Blackfish o chovu velkých mořských savců v zajetí.

Příčinu požáru v Bohumíně policisté stále šetří

Zveřejněno v: ZPRÁVY
BOHUMÍN – Důležitý uzel v železniční dopravě Moravskoslezského kraje se ve středečních nočních hodinách ocitl v plamenech. Požár vypukl v řídící místnosti a vyřadil tak z provozu většinu elektrické instalace na trati i v přilehlých vlakových stanicích.

Tomáš Rosický na Euro už nepatří

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Otevřu sportovní přílohu novin a oslní mě velký nadpis: „Stihne ještě Rosický Euro?“. Tuto otázku jsem již několikrát četl a slyšel v různých variacích. A osobně se domnívám, že ještě párkrát uslyším. Má taková otázka ale ještě smysl?
Irák – Na bitevních frontách proti Islámskému státu v Iráku se prohlubuje podezření vůči Spojeným státům. Podle Washington Post iráčtí vojáci, ale i mnoho jejich kontaktů, pozorovali americké helikoptéry, které shazovaly zbraně na území bojovníků Islámského státu (IS).

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2017 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace