Karolína Marková

Karolína Marková

URL internetové stránky:

Čínský parlament včera podpořil bezpečnostní zákon pro Hongkong. Ten by měl potlačit teroristické a separatistické aktivity ale zároveň by měl umožnit Pekingu politicky pronásledovat obyvatele Honkongu.
Populární seriál Klonové války z universa Star Wars, byl náhle přerušený v roce 2014. Fanoušci si mysleli, že se zbylých epizod již nikdy nedočkají. Letos však konečně, po šestileté pauze, byla odvysílaná sedmá sezóna, která nabídla velkolepé finále a jeden z nejemocionálnějších konců.

Duše od Pixaru půjde do kin až v listopadu

Zveřejněno v: ZPRÁVY
USA - Pro letošní rok naplánovalo studio Pixar dokonce dva nové filmy. První z nich, Frčíme, stihl svou premiéru ještě před začátkem krize. Na druhý z nich, Duše, si však nakonec budeme muset počkat.  I přesto, že se dlouho zdálo, že Duše (Soul) by to mohla do kina stihnout ještě včas, nakonec se však stejně jako mnoho dalších filmů, musela i nová pixarovka přizpůsobit nouzovému stavu. V mnoha zemích tak došlo k odložení data premiéry na 20. listopadu. Původní datum premiéry bylo 19. června.
Stejně jako další hromadné akce, tak i cony a fanouškovská setkání se v současné době nemohou konat. Některé z nich se zrušily pro letošní rok úplně, jiné byly přesunuty na náhradní datum. Zde je přehled těch, které byly zrušeny či přesunuty.

Slavný Comic Con v San Diegu je letos zrušen

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Stejně jako mnoho dalších světových akcí byl pro letošní rok zrušen i slavný Comic Con v San Diegu. Stalo se tak poprvé v jeho historii.

Družice Starlink komplikují pozorování vesmíru

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Astronomové si stěžují na nové družice Starlink společnosti Space X. Komplikují jim totiž pozorování hvězdné oblohy.
Se začátkem nové fáze a spuštěním streamovací platformy Disney+ tvůrci studia Marel představili hned několik budoucích projektů, čímž udělali radost milionům fanoušků po celém světě. Teď se však kvůli pandemii ukázalo, že na nový obsah si diváci budou muset počkat déle, než mysleli.
Jelikož se s aktuální situací zavřela většina světových kin, bylo mnoho tvůrců nuceno odložit premiéry svých filmů. Zde je přehled zahraničních filmů, na které si kvůli koronaviru budeme muset ještě chvíli počkat.

I dobré slovo může pomáhat

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
V aktuální těžké situaci se sociální život mnoha lidí smrsknul na minimum. Někteří nemají s kým promluvit a cítí se osaměle a na jiné dopadají depresivní nálady, při kterých by jim alespoň trochu pomohlo třeba jen dobré slovo, od někoho jiného. A právě proto je tu projekt Text for Humanity, do kterého se může přidat každý. Stačí jen poslat SMS.
Těsně před hromadným zavíráním jak evropských, tak amerických kin, přistál na plátnech nový film z dílny Pixar. Frčíme (Onward) opět v duchu slavného animačního studia dojímal a představil nám nový fantastický svět, jehož potenciál bohužel zůstal nenaplněn.

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Srpen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace