Lýdie Hájovská

Lýdie Hájovská

Praha obsadila první příčky Green Cities Indexu

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Praha - Hlavní město se dostalo na první příčku v žebříčku nejvíce zelených měst. Vyplývá to z Green Cities Indexu pro rok 2018. Společnost TravelBird posuzovala padesát velkých měst z hlediska faktu, jak velkou část tvoří zeleň, a tento údaj zároveň přepočítala na metry čtvereční připadající na jednoho obyvatele metropole.
Loňské září bylo pro obyvatele města Tetela v Mexiku ničivé. Po zemětřesení přišli o své domovy. Snaží se jim ale pomoci mexická nezisková organizace Viviendas Emergentes (VIEM). Její dobrovolníci používají ke stavbě nových domů PET lahve a domy jsou dostatečně pevné.
Severní Karolína - Když jela sedmadvacetiletá Kate McClure svým autem za kamarádkou, náhle jí došel benzín. Bezradné ženy si všiml bezdomovec Johnny Bobbit. „Řekl mi, ať nastoupím zpět do auta a zamknu dveře. Za pár minut se vrátil s barelem benzínu. Utratil za něj svých posledních dvacet dolarů, abych se dostala bezpečně zpátky domů,“ uvedla později Kate z Filadelfie, které také v tu chvíli došlo, že mu to nemá jak vrátit. Bobbit si od ní nevzal ani cent. Po čase se mu ale za jeho laskavý čin rozhodla odvděčit a dát mu šanci na lepší a bezpečný život. Uspořádala pro něj před dvěma týdny crowdfundingovou kampaň, a ta v posledních dnech láme rekordy. Několikanásobně už totiž překročila stanovenou částku. Dosud poslali lidé Johnnymu bezmála osm milionů korun.

Ženy ze Saúdské Arábie za volantem? Od června ano

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Saúdské ženy už od června budou moci jet na nákup, vyzvednout děti ze školy, nebo se jen tak projet autem. Říkáte si, co je na tom divného? Zejména z ekonomických důvodů totiž v Saúdské Arábii konečně zrušili nařízení, které ženám bránilo v řízení. 

Zájem o projekt Ježíškova vnoučata překvapil

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Český rozhlas spustil v pondělí projekt Ježíškova vnoučata. Dnes, tedy čtvrtý den od začátku projektu, už dobrovolníci vybrali 94 % přání seniorů. Jen během prvního dne se zapojilo na dva a půl tisíce Ježíškových vnoučat. 

Francie omezila digitálně upravené fotky modelek

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Francie - Od října platí ve Francii nový zákon. Reklamní agentury musí jasně označit ty fotografie modelek, jejichž postavu na snímku trvůrci digitálně upravili.

Ostrava zažehne adventní program 26. listopadu

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Ostrava – Za přítomnosti primátora Tomáše Macury se v sobotu rozzáří adventní výzdobou Prokešovo náměstí. Zahájí tak letošní celoostravské vánoční trhy.
Olomouc - V pondělí se v Café 87 shromáždil plný sál především mladých lidí, aby si vyslechli vyprávění o Indonésii. Přednášku o své stáži v Bandungu měla studentka Mezinárodních rozvojových studií Jitka Zmítková.

Zibura je zpět!

Zveřejněno v: ZPRÁVY
V Olomouci se objeví poutník Ladislav Zibura i se svým vyprávěním o Nepálu a Číně. V olomouckém U-klubu se osobně setkáte s Ladislavem Ziburou a dozvíte se o jeho zážitcích z cest.

Série FuckUp Nights pokračuje v Ostravě

Zveřejněno v: ZPRÁVY
OSTRAVA - Na začátku listopadu se návštěvníci kulturního centra Cooltour mohou zúčastnit události Fuck Up Night. O co jde? Na co se můžete těšit? A proč se vůbec zúčastnit?   Je spousta přednášek typu o úspěších slavných, ale tato akce je něčím zcela jiným. Má za cíl oslavovat neúspěchy slavných a ukazovat návštěvníkům akce, že nikdo není dokonalý a každý může spadnout na dno. Známé osobnosti přijedou 3. listopadu do Ostravy, aby promluvily o tom, co se jim v životě nepovedlo, ale dokázali se z toho poučit a dostalo je to v osobním i profesním životě dál. Pětice hostů bude ve svých krátkých přednáškách mluvit také o tom, co by dnes udělali jinak, kdyby se dostali do stejných situací a co si z nich odnesli. Akce původem z Mexika se v dnešní době koná už ve stotřiceti metropolích světa, v Ostravě proběhne podruhé, v Česku se konává i v Praze, ve světě se s nimi můžete setkat v Istanbulu, Amsterodamu či Stockholmu. Bere neúspěch jako součást lidského života, za který se člověk nemusí stydět, jestliže s ním dokáže pracovat dál a poučit se z vlastních chyb.

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Únor 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace