Martina Jirousova

Martina Jirousova

URL internetové stránky:

Spanilá jízda Nočních vlků vs Svoboda pohybu

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Stejně jako média soustředila svou pozornost na průjezd amerického konvoje Českou republikou, obrací nyní svůj zrak opačným ideologickým směrem. Totiž na průjezd Nočních vlků přes Česko a další země. Další mediálně nafouknutá bublina. Trasa, kterou si tahle partička motorkářů naplánovala, vede z Moskvy přes Bělorusko, Polsko, Slovensko a Rakousko až do německého Berlína. Jezdci chtějí údajně uctít oběti války a oslavit vítězství sovětských vojsk nad nacistickým režimem. Co je na tom pravdy, a do jaké míry je jejich cesta pouhou provokací, už je věc druhá.

Palmový olej zabíjí orangutany

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Palmový olej. Při zmínce tohoto slovního spojení se mi vždycky vybavil leda tak sprchový gel Palmolive, protože zní podobně. Takže když v Olomouci probíhal 50. ročník Academia Film Olomouc, zkráceně AFO, nenapadlo mě, že krom (ne)tradičních filmových zážitků budu z festivalu odcházet i s těžkou hlavou. Na AFO jsem se totiž zúčastnila projekce filmu Zelená poušť, který se zabývá problematikou palmového oleje.

Do Liberlandu jen s čistým trestním rejstříkem

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Nový stát na území nikoho. Co se honilo hlavou Vítu Jedličkovi, když tento stát zakládal, se můžeme jen dohadovat. Liberland založil tento člen Strany svobodných občanů 13. dubna na západním břehu Dunaje. Jedlička využil neshod Chorvatska a Srbska o vlastnictví tohoto příhraničního pásu s rozlohou sedm kilometrů čtverečních a bez skrupulí jej zabral.

Na trhu se objevil konkurent Spotify

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Rapper Jay-Z spustil před týdnem novou službu Tidal, která má konkurovat Spotify. Jeho ambiciózní projekt podpořilo mnoho světových celebrit.

Trailer na Star Wars: The Force Awakens je online

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Společnost Disney v pátek zveřejnila dlouho očekávaný trailer k sedmé epizodě Star Wars: The Force Awakens. Hvězdné války, jsou kultovní ságou George Lucase, která má mnoho přívrženců po celém světě. První díl Star Wars byl natočený v roce 1977 a poslední v roce 2005. George Lucas pak oznámil, že žádné další díly se už natočit nechystá.

Prodej audioknih rok od roku roste

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Praha - Trh s audioknihami od roku 2012 v ČR roste, letos by mohl dosáhnout i na 55 milionů. Audioknihy jsou stále více populární, na rozdíl třeba od CD nosičů, jejichž prodej dlouhodobě stagnuje. Loňské tržby činily na tuzemském trhu 50 milionů a podle Svazu českých knihkupců by mohly letos stoupnout až o 10 procent.

První zkušební let vesmírné lodi Orion

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Florida – Po třiatřiceti letech od startu prvního amerického raketoplánu se vesmírná loď Orion vznesla z Mysu Canaveral na svůj první testovací let. Start se uskutečnil v pátek, o den později, než bylo původně v plánu. Na vině byly nepříznivé povětrnostní podmínky a problémy s přívodem paliva.

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace