Michal Bajnok

Michal Bajnok

Soul - KLDR v neděli otestovala další jadernou zbraň, konkrétně vodíkovou bombu. Celkem se jedná o šestý jaderný pokus Severní Koreje od roku 2006. Jižní Korea požaduje za tento test pro svého souseda další sankce a tvrdý trest. Kromě Rady bezpečnosti OSN a Mezinárodní agentury pro atomovou energii odsoudila tuto akci také Čína. 
Asie - Čína s Ruskem od čtvrtka přesouvají k hranicím s KLDR vojenskou techniku a pěší vojsko. Jedná se o reakci na zvyšující se jadernou hrozbu ze strany Severní Koreje a možný šestý jaderný pokus. Spojené státy americké se k těmto vojenským manévrům zatím nijak nevyjádřily. Jižní Korea se ale obává jejich zásahu. 

Zemřela nejstarší žena na světě

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Itálie - V sobotu zemřela nejstarší žena světa, Emma Morano. Veřejnosti tuto zprávu oznámila její rodina. Jednalo se o poslední žijící osobu narozenou v 19. století.

"Matka všech bomb" předvedla, co umí

Zveřejněno v: ZPRÁVY
 Afghanistán - Spojené státy svrhly v Afghanistánu svou největší nejadernou bombu. Podle zpráv zabila několik desítek bojovníků takzvaného Islámského státu a zničila podzemní skrýše a tunely. Jedná se o první použití tohoto typu zbraně v ozbrojeném konfliktu. 
Začínal jako redaktor u Českého deníku, pokračoval přes již neexistující noviny Telegraf, Lidové noviny a nakonec zakotvil v Mladé frontě Dnes, kde od roku 2006 vzal místo šéfredaktora. Po změně majitele mediálního domu MAFRA deník opustíl a založil vlastní měsíčník Reportér. Robert Čásenský obětoval novinařině celý svůj život a jde vidět, že svou práci dělá opravdu dobře. 

TOP 09 zřejmě odvolá starostu Prahy 5, Radka Klímu

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Praha - Starosta Radek Klíma patrně přijde o své křeslo na radnici. O jeho odvolání rozhodli zastupitelé Prahy 5 za TOP 09. Důvodem pro tento krok je nespokojenost s vedením úřadu a údajná neschopnost zvládání funkce. Změnu nicméně musí odsouhlasit zastupitelstvo, které doposud nebylo svoláno. Od nástupu Klímy do funkce starosty v roce 2010 se jedná o již druhý případ podobného charakteru. 

Valící se kameny jsou zpět s novou deskou

Zveřejněno v: ZPRÁVY
USA - Dlouhé čekání se fanouškům legendární skupiny Rolling Stones vyplatilo. Po několika letech se mohou opět radovat z nového alba. Stones vypustili bluesovou desku letos v prosinci, a jako bonus k ní v půlce měsíce přibudou dva záznamy z turné po Jižní Americe.
V roce 2000 nastoupil do Mladé fronty Dnes jako hudební redaktor. O osm let později podnikl své první velké stopování z Prahy do Pekingu. Po odkoupení mediálního domu Mafra Andrejem Babišem a změně redakčního vedení přešel do nového projektu Reportér, pod taktovku bývalého šéfredaktora MF Dnes Roberta Čásenksého. Redaktor Tomáš Poláček v létě 2015 uskutečnil svůj sen a stopnutím 250 řidičů se přes Asii, Aljašku a Severní Ameriku dostal až na samotný jih kontinentu, do města Ushuaia. Po návratu domů napsal o svém putování knihu, kterou nyní s projektem LiStOVáNí prezentuje veřejnosti.

Uherské Hradiště oslavilo narozeniny skupiny Wohnout

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Uherské Hradiště – Skupina Wohnout letos slaví dvacet let existence. Pro tuto příležitost se rozhodli uspořádat rozsáhlé turné po celé republice nazvané Sladkých 20. Jednou ze zastávek bylo i Uherské Hradiště, kde se místním fanouškům představili ve velkém stylu. Show se uskutečnila první listopadový víkend v prostorách Klubu kultury.
Olomouc – Jaký vliv má ruská tajná služba v České republice? Štěpí ruská desinformační kampaň evropskou společnost? Má Vladimír Putin ve své zemi opravdu neomezenou moc nebo je pouze loutkou tamní oligarchie? Jen část otázek položených v diskuzi s Ondřejem Kundrou uspořádané organizací ARPOK v prostorách Pevnosti poznání pro širokou veřejnost na téma současné ruské mediální agrese.

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2017 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace