Big little lies - minisérie, která vás pohltí

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Herečky Nicole Kidman, Reese Witherspoon a Shailene Woodley
Herečky Nicole Kidman, Reese Witherspoon a Shailene Woodley Zdroj: www.ateremos.com
Seriál Big little lies, jenž se na televizních obrazovkách objevil teprve letos v únoru a skončil v dubnu, si již během prvního dílu získal mnohatisícové skupiny fanoušků. Big little lies nám dokonale ukazuje tajemný, vtipný, ale i smutný obraz toho, jak to v životě občas chodí.

Kdo by čekal, že se v jednom seriálu sejdou jména jako Reese Witherspoon, Nicole Kidman či Shailene Woodley. Na první pohled velice rozdílné herečky rozdílných rolí a žánrů. A možná právě tahle jejich rozdílnost vytvořila ze seriálu nečekanou podívanou, která vyústila v seriálovou premiéru 19. února na televizní stanici HBO. Big little lies ve svém duchu připomíná jakousi temnější verzi seriálu Desperate housewives. Rozdíl je však v tom, že tvůrcům seriálu Big little lies se celý děj podařilo vměstnat do pouze sedmi dílů a nutno uznat, že tento tah se vydařil. Celý seriál je v podstatě jedna velká retrospektiva. Na začátku se odehraje vražda, ale až do konce netušíte, kdo je oběť a kdo je vrah. Celý děj provází výpovědi svědků a účastníků benefiční akce základní školy, na níž se vražda odehrála. Tvůrce seriálu David Edward Kelley si dal velmi záležet, abychom do poslední chvíle netušili, kdo za vším stojí. Původní námět dala seriálu stejnojmenná kniha spisovatelky Liane Moriarty, jež se mimojiné objevila také na prvním místě seznamu bestsellerů. Premiéru tak sledovalo více než jeden milion diváků a jeho poslední díl téměř dva miliony.

Domácí násilí jako jedno z hlavních témat

Madeline, Celeste a Jane – to je trojice matek, které hrají ústřední roli jak v seriálu, tak u výslechu jednotlivých svědků. Každá z nich má jiné problémy, každá z nich má děti a každá z nich skrývá tajemství. Právě tyto tajemství, jež v průběhu seriálu vyjdou na povrch jsou bohužel nedílnou součástí života a témata jako domácí násilí, nevěra či zklamání se neustále opakují. Nicole Kidman, herečka, jež ztvárnila roli na první pohled šťastné ženy se dvěma dětmi a mladším manželem, ukazuje, jak tenká je hranice mezi vášní a násilím. „Netušila jsem, jak moc mě to zasáhne,“ sdělila Nicole v rozhovoru pro Vogue. „Poté, co jsme točili některé opravdu násilné scény, hodně jsem trpěla. Nebyl to dobrý pocit, musím říct. Bohužel tímto ženy procházejí, takže jsem chtěla, aby to vypadalo reálně,“. Režie téhle dechberoucí minisérie se ujal kanadský filmový režisér a scénárista Jean-Marc Vallée. „Záměrem bylo zjistit, jaké to je. Ukázat, jak lidé lžou o tom, jaký je to pocit a jak bolestné to musí být pro ženu, která se stane obětí násilí,“ řekl Vallée o nejtěžší seriálové linii – ztvárnění domácího násilí. Právě toto téma se stává v dnešním světě stále aktuálnějším a je potřeba na něj poukazovat. Seriál mimojiné také dokonale ukazuje to, jak takovéto praktiky mohou ve velké míře ovlivňovat děti a jejich chování. Big little lies se vesměs potýkal s pozitivní kritikou a je tedy možné očekávat, že seriál bude nominován ve spoustě kategoriích ať už se bude jednat o velmi dobré herecké výkony nebo samotné zpracování.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Duben 2018 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace