Ostravská Černá louka ožila kreativitou

Ohodnoťte tento článek
(5 hlasů)
Jednou z prezentovaných technik byla i malba na vodní hladině
Jednou z prezentovaných technik byla i malba na vodní hladině Zdroj: Eliška Šťastná
Během druhého listopadového víkendu zaplnil výstavní prostory na Černé louce kreativní duch. Již po šesté se do Ostravy sjeli milovníci ručních prací a tvoření z Česka, ale i Slovenska a Polska. V rámci prodejní výstavy Kreativ se návštěvníkům prezentovalo více než 160 vystavovatelů ze všech koutů republiky. K vidění tak byly rozmanité techniky napříč tvůrčím světem.

Ostrava – Nejsilněji bylo letos zastoupeno odvětví šití, patchworku a pletařství, které se představily i jako samostatná výstava Quilt Ostrava v rámci doprovodného programu. Další výrazně zastoupenou oblastí bylo šperkařství, které na veletrhu zastupovaly společnosti Tvořilka a olomoucká korálkárna Qítko. Nechyběla ani sekce s papírem, kde se kromě etablovaných společností jako Optys nebo Davona představili úplní nováčci, mezi nimi například Váš kreativní svět zaměřený na diáře, deníky a samolepky nebo Kalia specializující se na kaligrafii.
Kromě hojné inspirace a bohaté nabídky materiálů byly pro návštěvníky připraveny i kreativní dílničky. Zájemci si mohli vyzkoušet výrobu šperků a přáníček nebo absolvovat minikurz malby či smaltování.
Další ročník Kreativu je plánovaný na březen příštího roku. Souběžně s Kreativem vždy probíhá výstava Život bez bariér prezentující pomůcky pro hendikepované a seniory.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace