Členům Falun Gongu v Číně nedobrovolně odebírají orgány. Ty pak prodávají na transplantace

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
aktivistka
aktivistka Zdroj: ceskatelevize.cz
Peking - V Číně už od devadesátých let lidé tamního režimu pronásledují členy skupiny Falun Gong (Fa- lun- kung), která se ke konci minulého tisíciletí mnohoznačně rozrostla. Tyto lidi zatýkají a posílají do pracovních táborů nebo do vězení, kde jim následně odebírají orgány. Nedobrovolně. A zaživa.

Když počet členů této skupiny narůstal, snížila se potřeba zdravotní péče v Číně. I přesto však k pronásledování došlo. Skupina se totiž stala „ohrožující“ pro komunistickou ideologii. Tím začalo její zatýkání a později i odebírání orgánů. Tento problém neustal, naopak. Čísla dokládají čím dál větší množství transplantací každý rok. Jedná se o ledviny, srdce, játra, plíce a oční rohovky.

Na běžnou transplantaci se běžně čeká několik let. V Číně však orgány žadatel dostane do dvou týdnů. Obdarovaný si navíc může vybrat čas transplantace. Je tedy jasné, že nečeká, až někdo zemře. Pokud o orgán žádá, je potřeba usmrtit jiného člověka.

Podle očitých svědectví komunisté mučí tyto lidi, aby se své víry zřekli. Tyto praktiky včetně samotného odebírání orgánů dokládají uprchlí chirurgové a Číňani. Přibývá zpráv o zatýkání, mučení a úmrtí v čínských věznicích. Neděje se to jenom členům této skupiny. Jedná se i o křesťany, Ujgury nebo Tibeťany. Nejvíce je však členů Falun Gong, protože tito lidé nepijí, nekouří, každý den cvičí a meditují a jsou tedy zdraví.

Vězňům je po příchodu do vězení odebrána krev pro různé testy a dělají se jim vyšetření. S těmito údaji se pak vězni registrují do počítače a jsou kdykoliv k dispozici. Pokud si někdo zaplatí nový orgán, není tedy problém najít vhodného dárce. Tento proces je velmi rychlý, a hlavně vydělává. Podle dostupných údajů peníze jdou do kapes nemocnic a lékařů. Část peněz dostane také armáda, která stojí u celého procesu a orgány distribuuje.

Falun Gong (dále taky Faln Dafa) je učení, které se později transformovalo v hnutí. Vychází z buddhismu a taoismu. Základní hodnoty jsou pravdivost, soucit a tolerance. Její členové každý den cvičí, morálně se vzdělávají a meditují. Tím se jim zlepšuje zdraví a zvyšuje životní energie. Učení vzniklo v roce 1992 v Číně, kde se bohatě rozrostlo a v roce 1999 už díky velkému počtu členů začalo být údajnou hrozbou pro komunistické myšlení. Režim toto hnutí označil za sektu. Myšlení Falun Gongu se rozšířilo do celého světa.

Podrobnější informace o tomto tématu najdete na webových stránkách Falun Gongu, kde můžete podepsat i petici proti tomuto neférovému zacházení s lidmi. Další materiály jsou dostupné z rozhovorů DVTV nebo z rozhovoru na stránkách Českého rozhlasu. Existují i knižní publikace nebo filmy, které dokumentují tyto praktiky.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Březen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace