Děti pomáhají dětem se Stonožkou

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Běla Jensen
Běla Jensen Zdroj: Hana Řeháková
Praha - Každý první prosincový pátek zní Katedrálou svatého Víta na Pražském hradě stonožková hymna Nezůstávej  sám (Never  be  alone). Mše, kterou celebruje Jeho Eminence kardinál Dominik Duka je už osmiletou tradicí. Tento rok se Mše pro Stonožku konala v pátek 7. prosince, a to tradičně v Katedrále svatého Víta na Pražském hradě.

 Účastnily se jí dětské sbory z různých částí České republiky, které celou mši doprovázely, a také děti a školy, které pro Stonožku tvořily svá díla. Mši sloužil kardinál Dominik Duka společně s pomocným biskupem a generálním vikářem Arcidecéze olomoucké Josefem Nuzíkem a kapitánem Petrem Šabakou. Při této příležitosti také Jensen převzala papežské záslužné vyznamenání Pro Eccleisa et Pontifice (čestný kříž).

Přesně 28 let pomáhá hnutí Na vlastních nohou - Stonožka dětem po celém světě. Zakladatelka Běla Jensen, Češka žijící v Norsku, ji založila v roce 1990 na popud zdravotní sestry. Od té doby zlepšila život spoustě dětem po celém světě. Běla Jensen, officierka Řádu rytířů svatého Lazara, vymyslela jednoduchý koncept hnutí, kde " děti pomáhají dětem". Na hnutí spolupacují děti a školy z Česka, Slovenska, Polska, Norska a Kanady. Každý rok vyrábějí vánoční přáníčka a drobné dárkové předměty, pořádají koncerty a různé projekty a jejich výtěžek jde pro Stonožku.

Za těchto mnoho let své činnosti pomohla Stonožka v rozvojových zemích nebo oblastech zasažených válkou. I proto se Stonožkou spolupracují nejen děti, ale také Armáda České republiky, která pomáhá stavět školy v postižených oblastech a dováží tam pro děti vše potřebné. Ať už se jedná o zdravotnické potřeby, učebnice, nebo autolékárničky. Množství škol, které Stonožka postavila, každým rokem stoupá a zlepšuje tak kvalitu života dětí, které neměly takové štěstí a narodily se ve špatných podmínkách. 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace