Kina lákají na podzimní filmové premiéry

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Thor: Ragnarok
Thor: Ragnarok Zdroj: www.flickeringmyth.com
Pozor, následují spoilery! Sychravé podzimní počasí je přímo ideální na návštěvu kina. A že je z čeho vybírat! Do kin totiž právě přichází spoustu nových skvělých filmů všech žánrů. Od hororů, přes kreslené až k dokumentárním. A několik z nich určitě stojí za zmínku.

První žhavou novinkou je třetí díl superhrdinského filmu Thor: Ragnarok. Ten se již po prvních vteřinách řadí k nejvtipnějším titulům od Marvelu. Thor přišel o své mocné kladivo a je uvězněn na druhém konci vesmíru. Musí se pustit do závodu s časem, aby se co nejdříve dostal na jeho rodný Asgardu a zastavil Ragnarok – zkázu svého domova a konec asgardské civilizace, jež se snaží rozpoutat nový mocný nepřítel, jeho nemilosrdná sestra Hela. Ještě před tím však musí Thor čelit v gladiátorské smrtící soutěži svému bývalému spojenci z řad Avengers – neuvěřitelnému Hulkovi. Později se s ním a s přeživší valkýrou vydávají zachránit svůj asgardský lid. Třetí díl filmu Thor vsadil humor, hravost, barevnost a osmdesátkový vizuál i soundtrack. A ten kdo se na film bude dívat s nadsázkou, tak bude určitě z kina odcházet pobavený a spokojený.

Další novinkou, která potěší hlavně fanoušky hororu a thrilleru, je film JigSaw, což je nový díl legendárný série Saw. Po městě se na různých místech začnou objevovat zohavená těla. Kriminalisté začínají s vyšetřováním případů a v jeho průběhu všechny důkazy jednoznačně ukazují na muže jménem John Kramer. Jak je to ale možné, když muž zvaný Jigsaw je už více než deset let po smrti? Celý film je plný napínavých scén, při kterých se nejeden divák bude bát.

Fanoušci krimi a dramatu si přijdou na své při sledování filmu Čára. Slovensko-ukrajinský snímek pojednává o Adamovi Krajňákovi, který šéfuje pohraniční kriminální skupině, pašující přes slovensko-ukrajinskou hranici cigarety. Je to ale také otec rodiny. Svou drsnou profesi se snaží udržet v „morálně přijatelných“ mezích a balancovat mezi zájmy podniku a rolí odpovědného a starostlivého otce. Nejdříve se zdá být souběh těchto dvou prolínajících se světů klidný. S nově budovanou hranicí schengenského prostoru však vzrůstá i nervozita a nejistota budoucnosti. Když jedna z pašeráckých dodávek ztroskotá, spustí se nezastavitelná lavina následků a během nich bude muset Krajňák zpochybnit své vlastní mezníky, které dosud nechtěl překročit. Celý děj, v němž jde o velké peníze a lidské životy, svižně odsýpá a jeho vážnost občas odlehčují vtipné momenty.

Máte rádi historii a zajímají vás příběhy neobyčejných lidí? Tak to se vám určitě bude líbit film Milada, který má v kinech premiéru 2.11. Snímek je inspirován osudem a životem Milady Horákové. Děj se odehrává v letech 1937-1950. Vypráví příběh ženy, pro kterou byly morální principy zakořeněny tak silně, že se často ve svých rozhodnutích řídila spíše svým svědomím, něž svým rozumem, a to i za cenu ohrožení jak sebe samotné, tak i svojí rodiny. Horáková byla v roce 1950 popravena a o její milost žádali např. Einstein, Churchill nebo Rooseveltová. Cílem filmu je přiblížit osobnost Milady Horákové, její život a osud. Určen je nejširšímu publiku jak v České republice, tak i v zahraničí. Pokud máte rádi filmy inspirované historií, jejichž hlavními tématy jsou svoboda, pravda, láska a boj za demokracii, tak je pro vás tento snímek tím, který stojí za to zhlédnout.

A že jste si ještě z výše uvedených titulů nevybrali žádný, který by se vám líbil? A co takhle dozvědět se něco nového o naší planetě a životě na ní? Pokud je tohle přesně téma, které vás zajímá, tak je značnou ideál snímek Earth: Den na zázračné planetě. Film z produkce BBC Earth Films představuje divákům všech věkových kategorií, jak žijí živočichové na naší planetě. Během jednoho dne putujete od nejvyšších hor k těm nejvzdálenějším ostrovům, z hlubin exotické džungle až do labyrintů velkoměst. V každém koutě Země se nachází fascinující obyvatelé, k jejichž dobrodružství se díky revoluční technologii dostáváme blíže, než jsme si kdy dokázali představit.

Tak který z filmů vás oslnil natolik, že se na něj v nejbližší době s nadšením vydáte do kina?

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Prosinec 2018 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace