Duchové, čarodějnice, dýně. Na strašidelný večer láká olomoucká zoo i Pevnost poznání

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Výzdoba  olomoucké zoo
Výzdoba olomoucké zoo Zdroj: zoo-olomouc.cz
Olomouc - Kdo by se nechtěl procházet po setmění tajuplně nazdobenou zoo plnou blikajících dýní a odevšad se ozývajích skřípavých zvuků? Nebo si zkusit nějaké ty čarodějnické pokusy? Poslední říjnovou sobotu se tato příležitost naskytne těm nejmenším i dospělým. Olomoucká zoologická zahrada i Pevnost poznání Univerzity Palackého v Olomouci si připravili pro zájemce speciální strašidelný večer.

V Pevnosti poznání začíná program v 16 hodin a návštěvníci se mohou těšit na pestrý program zahrnující tajemné bludiště plné záhad a šifer, workshopy i interaktivní hry pro celou rodinu. Na své si přijdou i milovníci výbušných pokusů, na které čeká například explodující dýně, vyvolávání ducha z baňky či hrozivé piano ze slizu.

Součástí bude i cyklus přednášek pro posluchače všech generací, které si připravil zoolog a antropolog Evžen Tošenovský z přírodovědecké fakulty. „Budu mluvit o tom, jak vznikaly představy o hejkalech, vlkodlacích a bludičkách. Která zvířata, vzácná onemocnění a přírodní jevy stály u jejich zrodu a inspirovaly lidskou představivost. Jednotlivé přednášky potrvají cca 15 minut, v přestávkách bude možnost prohlédnout si poraněné sovy a netopýry ze záchranné stanice,“ vylíčil.

I olomoucká zoo se od 14 hodin odpoledne promění v tajuplné sídlo nejrůznějších stvoření. O akci je každoročně velký zájem. „Minulý rok dorazilo skoro tři tisíce lidí,“ uvedla tisková mluvčí zoo Karla Břečková. Kdo má odvahu, může se v kostýmu ucházet o místo na stupni vítězů v kategorii MISS DĚS a ti nejodvážnější se mohou s lampionem či baterkou vydat na stezku odvahy. Nebude chybět ani focení u dušičkové fotostěny, strašidelné malování na tvář pro děti a stejně jako v Pevnosti poznání i chemické pokusy. Již tradicí jsou i duchařsky laděné dobroty pro mlsné jazýčky. Návštěvníci si tak mohou pochutnat například na čarodějnickém punči, zombíkových pařátcích či pizza mumii.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Duben 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace