Fanoušci Návratu do budoucnosti si budou moci koupit samozavazující se boty

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Fanoušci Návratu do budoucnosti si budou moci koupit samozavazující se boty Zdroj: news.nike.com
Každý fanoušek této klasiky určitě napjatě čekal, jestli se na podzim roku 2015 skutečně objeví ve světě vynálezy, které v pořadí druhý díl této série představil. Hlavní postava filmu Marty McFly v tomto snímku totiž cestoval du budoucnosti, konkrétně do 21. října roku 2015. Ve světě budoucnosti se lidé proháněli na na hooverboardech, létali ve vznášedlech a také měli boty, které se dokázali sami zavázat. Ačkoliv k většině těchto vynálezů má dnešní věda ještě dost daleko, samozavazující se boty jsou již skutečností a firma Nike je hodlá prodávat již na konci letošního roku. 

Firma Nike sice uvedla prototyp bot, které vypadaly stejně jako ty filmové už na konci loňského roku, nešlo ale o sériově vyráběný typ boty. Šlo tedy spíše o marketingový tah, který se pojil právě s třicetiletým výročím prvního filmu a v rámci této akce vyrobili jen limitovaný počet párů, které se doprodeje dostanou letos. První vyrobený pár získal právě představitel hlavní role, herec Michael J. Fox, který ihned zveřejnil fotku s těmito boty na svém Twitteru. Peníze za prodané boty získá Foxova nadace, která pomáhá lidem s parkinsonovou chorobou, kterou trpí i sám Michael. 

Zcela jiný typ boty, která má úplně odlišný design než ta filmová, a sdílí s ní pouze funkci samozavázání, představila firma Nike letos v New Yorku a v čele jejího uvedení se objevil fotbalista Cristiano Ronaldo. Konkrétně u tohoto typu designéři zvolili méně futuristický design. Nový typ boty Nike HyperAdapt 1.0 by měl disponovat adaptabilní funkcí, která se přizpůsobuje noze nositele v závislosti na tom, jakou vykonává činnost. Uvedení na trh je naplánované na konec letošního roku.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Listopad 2020 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace