Je za námi sedmnácté kolo anglické Premier League

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Hráči Man. City radující se po vstřelené brance proti Arsenalu
Hráči Man. City radující se po vstřelené brance proti Arsenalu Zdroj: independent.co.uk
Liverpool si podle očekávání poradil s posledním Watfordem, tím pádem se stále drží na čele tabulky. Chelsea doma nečekaně prohrála s Bournemouthem. Manchester City zvládl ve šlágru kola porazit Arsenal a náskok před Chelsea zvýšil na šest bodů. Do první pětky se po výhře nad Wolves dostal Tottenham.

Liverpool v sobotu čekal domácí souboj s posledním týmem tabulky Watfordem. Zápas ovšem nebyl tak jednoznačný, jak by se dalo očekávat. Trenér Liverpoolu Klöpp nechtěl nechat nic náhodě, a tak se nebál využít své největší ofenzivní klenoty Salaha, Maneho a Firminha. Po brance Salaha z 35. minuty šli hráči o poločasu do kabin za stavu 1:0 pro Liverpool. Celý zápas byli, jak už to u nich bývá zvykem, liverpoolští aktivnější. Potvrzovací gol se jim ovšem podařilo vstřelit až v poslední 90. minutě.  A nebyl to nikdo jiný než Mo Salah. Ten se díky své druhé brance v sobotním utkání dostal na šesté místo tabulky střelců. Hned za svého spoluhráče Maneho. Liverpool působí dojmem, že v cestě za titulem již nemá soupeře a fanoušci si užívají každý vyhraný zápas.

Chelsea, která z posledních pěti ligových zápasů vyhrála jeden, je nejspíše v krizi. Do té ji pravděpodobně dostala porážka v 13. kole s Manchesterem City. Od té doby Chelsea uhrála pouze tři body proti Aston Ville. Chelsea chtěla v sobotu na domácí půdě tuhle krizi utnout právě proti Bournemouthu. Ten čekal na výhru dlouhých šest zápasů. Jenže Bournemouth dokázal ze svých dvou střel na branku jednu proměnit v gól. Chelsea, která střel na branku měla pět, se neprosadila ani jednou. A tak je tu překvapení kola, kdy si Bournemouth odvezl z Londýna nečekaně tři body.

Manchester City se stal nedělní noční můrou pro všechny příznivce Arsenalu. Již ve druhé minutě se trefil De Bruyne a City vedli. V patnácté minutě vedení City navýšil Sterling a již se dalo předpokládat jak zápas skončí. Ve čtyřicáté minutě se přidal De Bruyne svoji druhou branku v zápase a Arsenal byl na kolenou. V druhém poločase si City pohlídali své vedení a zápas tedy skončil 3:0 pro Manchester City. Arsenal ohrozil bránu soupeře pouze jednou. Po zápase se prý sešlo vedení Arsenalu s klubovou legendou Artetou, který momentálně pracuje jako asistent trenéra Guardioly v Manchesteru City. Vedení gunners by chtělo, aby Arteta převzal trénování týmu po další klubové legendě Ljungbergovi, kterému se také příliš nedaří.

Tottenham v nedělním utkání přijel na hřiště Wolves pro tři body. Ve vydatném dešti, který hráče po celý zápas provázel, se jako první prosadili Spurs. Hned v osmé minutě se po asistenci Diera prosadil Lucas. První půle více branek nepřinesla. V 60. minutě se prosadil Adama Traore a změnil stav utkání na 1:1. Dlouho to vypadalo, že zápas skončí zaslouženou remízou, protože byl velmi vyrovnaný. Jenže v první minutě nastavení se po rohovém kopu Spurs dostal k hlavičce Vertonghen a kohouti vedli 2:1. Takhle také zápas skončil a Mourinho se mohl radovat z další výhry svého nového týmu. Tahle výhra dostala Spurs do první pětky, která zaručuje Evropskou ligu.