Buffalo Bill dorazil na country bál

Ohodnoťte tento článek
(8 hlasů)
Národní dům byl plný kovbojů
Národní dům byl plný kovbojů Zdroj: facebook klubu Black & Brown
V sobotu 24. března se v Národním domě v Doubravě sešlo až podezřele moc kovbojů. Nikoho to ale příliš nevzrušilo. Westernový klub Black & Brown totiž pořádal, již tradičně, perfektní country bál – letos ve stylu Divoký západ s Buffalo Billem.

Ačkoli jsme na ples dorazili v čase zahájení, sál už byl téměř plný, kapela Šviháci hrála jako o život a s ještě vetší vervou se návštěvníci pohybovali po parketu. Kovbojské klobouky, džíny a košile kam oko dohlédlo a perfektní atmosféra. Přesně takhle podle mě vypadají tradiční „venkovské“ zábavy, které by měly být nesmrtelné.

Po prvním setu písniček dostali prostor organizátoři – členové westernového klubu. Za mikrofonem stanula Petra Michalková, která večerem provázela, a předčítala o životě Buffalo Billa. Scénka pod podiem přiblížila jeho mládí, kdy vyrůstal mezi indiány, a do prostorů Národního domu se ozvaly první výstřely na kartonové bizony. Zanedlouho po tom se na scéně objevil Mirek Černý, který předvedl své umění s kolty. Zbraně lítaly vzduchem a mezi potleskem publika se ozvalo několik ran do prázdna.

Další vystoupení si připravili Zdeněk a Dáša Břízovi, maskováni za indiány ukázali, co všechno dokážou s lasem. Jak každý za sebe, tak jako sehraná dvojka. V jednu chvíli se laso točilo i kolem nejmladší, odvážné, ani ne tříleté Kristýnky. A jako poslední se předvedli bičaři. Jejich set odstartovala devítiletá Zuzanka, která jako by vyrostla s bičem v ruce. Své starší „kolegyni“ Majdě Chlustové odvážně rozpráskala například noviny před obličejem. Holky si pak prohodily role a s bičem v ruce se předvedla i Majda. Jako poslední vystoupil Jiří Strouhal, první vicemistr České republiky 2005 v ovládání honáckého biče, který tento titul obstojně obhájil i před námi. V průběhu práskání si dokázal lehnout na záda a opět se postavit, zhasnout pomocí biče svíčku nebo zapálit sirku. Všem vystupujícím se dostalo zaslouženého potlesku.

Došlo i na světelnou show

Šviháci zahájili další set písniček a taneční parket se opět naplnil hosty. Předváděla se polka, valčík a skupinky lidí dokonce tvořily vlastní taneční country sestavy. Podávala se večeře, ke které jste dostali i dezert v podobě kremrole a kávu, a pokud vaše chuťové buňky stále nebyly uspokojeny, mohli jste si na baru pořídit koláčky, jednohubky nebo chlebíčky. Připravovala se další show a lístky do tomboly nenávratně mizely mezi stoly.

Viděli jsme promyšlenou scénku, v které byly sestřelovány plechovky ze stolu, nebo okouzlující světelnou show, kdy celou místnost zalila tma, do které se jen mihotaly barevné kruhy. Až s úderem půlnoci proběhla tombola a hromada cen, která ležela celý večer pod pódiem si našla své nové majitele. Silné kusy pak tancovaly, dokud kapela hrála, a nakonec se všichni, příjemně unaveni povedeným večerem, vydali domů.

Westernový club Black & Brown je spolek nadšenců, který vznikl v roce 2001 v Karviné. Svým vznikem si splnili sen o době, kdy se po nekonečných prériích proháněla stáda bizonů, sen o tvrdě pracujících kovbojích, o mistrném ovládání lasa a honáckého biče, o pistolnících a šerifech. Život na Divokém Západě pak přibližují veřejnosti pomocí scének z městeček i salónů a můžete se s nimi potkat na festivalech, dětských dnech, obecních slavnostech, soutěžích či právě country bálech.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Srpen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace